Hlavní navigace

Televizní tipy na večer: Hotel Rwanda, muzikál s titulky a zombíci

15. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

15. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte strávit sobotní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

KL22_nominace

  • Filmbox, 18:55 – Hotel Rwanda - Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů.
  • Nova Cinema, 20:00 – Madisonské mosty - Na farmě Johnsonových vyřizují s právníkem sourozenci Carolyn a Michael pozůstalost po matce Francesce. Nemile je překvapí matčino přání, být zpopelněna a rozprášena z nedalekého Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť Roberta Kincaida, který chtěl přesně to samé. Když se z jejího dopisu dozvědí, že s Kincaidem měla kdysi krátký milostný poměr, začnou blíže zkoumat její osobní deníky a ponenáhlu se do nich začtou.

Ve filmu se objeví vynikající herci Meryl Streepová a Clint Eastwood. Ten se postaral také o režii.

  • Prima Cool, 20:00 – Moulin Rouge - O tomto víkendu se australský přelomový snímek režiséra Baze Luhrmanna přiřadí k trendu, který Prima Cool stále více prosazuje – nabídnout některé pořady s originálním zvukem, doplněným českými titulky. Dnes se tak od 20 hodin rozehraje příběh chudého básníka Christiana (Ewan McGregor), kurtizány Satine (Nicole Kidman) a jejich přátel i nepřátel v anglickém znění.
  • ČT 1, 21:25 – Zaříkávač koní - Život čtrnáctileté Grace tragicky poznamenala dopravní nehoda, při které byl vážně zraněn také její milovaný kůň Pilgrim. Osud dívky a zvířete jakoby byly nerozlučně spojeny a pokud chce zoufalá matka Annie (Kristin Scott Thomas) vrátit štěstí své dceři, musí nejprve najít způsob, jak uzdravit koně. To prý dokáže jen muž s výjimečným darem tišit bolest zjitřených ran na těle i na duši, zkušený zaříkávač koní Tom Booker (Robert Redford). Annie se proto s Grace a Pilgrimem vypraví do vzdálené Montany na Tomovu farmu a požádá ho pomoc. Kletba nehody pomalu mizí a mezi zaříkávačem koní a temperamentní vydavatelkou Annie vzniká milostné pouto.

Vedle Roberta Redforda se ve filmu Zaříkavač koní objevila v menší roli tehdy čtrnáctiletá Scartlett Johansson.

  • HBO, HBO HD; 23:35 – Resident Evil: Afterlife - Ve světě, který je zamořen virovou infekcí, která mění své oběti na Nemrtvé, pokračuje Alice (Milla Jovovich) na své cestě, aby našla ty, kteří přežili a dovedla je do bezpečí. Její bitva s Umbrella Corporation dosahuje nových vrcholů, ale Alice získá nečekanou pomoc. Nové vodítko, které slibuje bezpečné nebe od Nemrtvých je zavede do Los Angeles, ale když sem přijíždějí, město je zamořeno tisíci Nemrtvých.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.