Hlavní navigace

Televizní trápení O2: hokej v O2TV neuspěl, o DVB-T multiplex může přijít

1. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 nebude podle informací Hospodářských novin již nadále titulárním sponzorem nejvyšší české hokejové soutěže. Jedním z důvodů má být kromě šetření také neúspěch exkluzivních hokejových přenosů v rámci IPTV služby O2TV. Jeden důvod je jasný: všichni musejí šetřit. Druhý důvod je právě to, že projekt digitálních přenosů měl malou penetraci, uvedla pro zmiňovaný list Jana Obermajerová, ředitelka agentury BPA. Ta vlastní marketingová práva na extraligu a zároveň shání finance pro…

Telefónica O2 nebude podle informací Hospodářských novin již nadále titulárním sponzorem nejvyšší české hokejové soutěže. Jedním z důvodů má být kromě šetření také neúspěch exkluzivních hokejových přenosů v rámci IPTV služby O2TV. Jeden důvod je jasný: všichni musejí šetřit. Druhý důvod je právě to, že projekt digitálních přenosů měl malou penetraci, uvedla pro zmiňovaný list Jana Obermajerová, ředitelka agentury BPA. Ta vlastní marketingová práva na extraligu a zároveň shání finance pro hokejový svaz. Není tajemstvím, že se počet abonentů O2TV v posledních měsících zpomalil až zastavil.

Telefónica O2 bude muset také řešit, co bude dál s jejím DVB-T multiplexem. Od července totiž bude moci Český telekomunikační úřad odebrat dříve přidělené kmitočty těm subjektům, které je pouze blokují konkurenci. Předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák serveru DigiZone.cz řekl, že ČTÚ je připraven zákon použít, ale podle jeho mínění se Telefónica O2 pokusí multiplex 4 zachovat. Totéž naznačuje i mluvčí Telefóniky Martin Žabka. V současné době novelu zákona o elektronických komunikacích analyzujeme, odpověděl na dotaz serveru DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.