„radikální zjednodušení sledování televize“.
Radikální zjednodušení sledování televize je pro mě stisknut tlačítko a hned moci sledovat pořad. Žádné čekání na bootování a cacheování streamovaných dat, dlouhé hledání v menu...
Třeba připravovaná 4K smart kamera s technologií Sky Glass a využívající i pohybové senzory
Takže povinná rozcvička před obrazovkou jako v 1984 bude reálnější. A kdo nebude správně cvičit, bude platit vyšší zdravotní pojištění! Chce to ještě čas, ale důležité je, že technologie na to jsou připraveny :-)
člověk stiskl vypínač, pak počkal 5 minut
Připadá mi, že ty časy se pomalu vrací. Akorát místo žhavení elektronek bootuje systém, připojuje se ke zdroji dat a dekóduje data k zobrazení. K tomu jistě přibude i stahování aktualizace SW a ruská ruleta, jestli SW po aktualizaci naběhne. Další věc je prodleva mezi přepnutím kanálů než dekodér zpracuje data a zobrazí nový obsah. Nejrychlejší ovládání tak zřejmě bylo u LCD televizí s analogovým tunerem.
Řešením je nejspíš trvale běžící přijímač, který současně dekóduje více kanálů nebo "chytrá domácnost", která začne bootovat "chytrou televizi" když se obyvatel blíží k domovu. A až budou "chytré televize" ještě chytřejší, přibude GDPR hláška jestli souhlasíme se sledováním diváka kamerou a mikrofonem v TV...
Větší problém by mohla být spotřeba uspané TV, ale to je problém výrobců,
Podle mne to je spíše problém toho, kdo za elektřinu platí a jestli by těch pár stokorun ročně dokázal a chtěl utratit za něco jiného. Ale pokud mám na zahradě malou vodní elektrárnu, tak mě to trápit nemusí. Navíc v zimě ta elektřina nepatrně přispěje k vytápění.
uspaný mobil s Androidem nemá spotřebu skoro žádnou.
Měl jsem např. problém s aplikací Kalkulačka, po jejímž spuštění se značně zvýšil odběr z baterie a zpět klesl až po restartu Androidu. Pokud vím, už to opravili.
Za mne tedy spokojenost, konečně to funguje jak jsem snil
To je důležité. Tak to má být :-)
na analog a papírové TV programy si ani nevzpomenu.
Uznávám, že ty papírové TV programy nejsou moc ekologické a také nejsou zadarmo, ale zase se v nich dobře prohlíží a člověk občas narazí na zajímavý pořad, který by ho ani nenapadlo vyhledávat. Totéž lze samozřejmě i v online TV programech...
no já aktuální stav obhajuju, protože bootování mně nevadí. Zapnutí TV trvá asi 5 vteřin, protože je pouze uspaná. Restart OS Android už by trval dobrou minutu, ale to dělám jen tak 3x ročně. Větší problém by mohla být spotřeba uspané TV, ale to je problém výrobců, uspaný mobil s Androidem nemá spotřebu skoro žádnou.
A listování EPG mně maximálně vyhovuje, na obrazovce vidím 8 kanálů a jejich programy na dobrých 8 hodin, směrem nahoru mám dalších 8 kanálů a dolů dalších 8 ... to jsou ty mé nejoblíbenější, více jich neprocházím. Kromě toho funguje vyhledávání (napíšu RAP a hned mám seriál Rapl nabídnutý k puštění), kalendář mne přenese o 3 dny zpět a pustím si co chci ze záznamu.
Za mne tedy spokojenost, konečně to funguje jak jsem snil a na analog a papírové TV programy si ani nevzpomenu.
Čekal jsem magické zařízení a dostal jsem IPTV . Integrace do TV pro mne není žádná výhoda, raději si budu vybírat mezi desítkami TV a tu malou krabičku si přilepim páskou zezadu na TV. Než streamovat vysílání přes WiFi na mobil, budu ho raději přijímat na ten mobil přímo, třeba i v jiném městě. Jediná výhoda je to ovládání gesty, pro toho kdo to ocení. Takže nuda.
Někteří si tu stěžují na prodlevy při přepínání kanálů (cache u digitálu) a bootovani ... no ano, proti analogu je to líné. Ale zase už nemusím namátkou přepínat programy, abych zjistil co na nich je. Programový průvodce EPG s perfektním popisem pořadu, herců, režisérů a % na CSFD mně naopak spoustu času ušetří. Ještě více zpožděné sledování s přeskakováním reklam. Žádné složité nahrávání, napíšu 3-4 písmena z názvu a za 5 vteřin už koukám na pořad vysílaný před 5 dny. Tohle všechno mně stojí za ty vámi uváděné nevýhody!!! .
Někteří si tu stěžují na prodlevy při přepínání kanálů (cache u digitálu) a bootovani
Ono je to obecnější. Za posledních 30 let se značně zvýšil výpočetní výkon, vznikla spousta nových vylepšení, ale na bootování systému se stále musí čekat. A jak počítače pronikají do dalších spotřebičů, nesou si s sebou i dlouhé bootování. Takže spotřebiče se raději vůbec nevypínají a zůstávají v pohotovosti.
Není potřeba prohledat všechny kanály, aby člověk zjistil, co na nich je. Ani se nemusí zapínat televize, stačí se podívat do tištěného TV programu. Ostatně při nějakých 40 stanicích na DVB-T2 by takovým přepínáním člověk ztratil celý večer :-)