Hlavní navigace

Televizory Loewe: pozor na správné umístění baterií v dálkovém ovladači

12. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Basys jako distributor rozeslal prodejcům upozornění na problém s vkládáním baterií do dálkového ovladače. Může to vypadat jako vtip, ale není.

Dobrý den, jelikož se v několika případech prozatím zejména na německém trhu podařilo vložit opačně baterie do dálkového ovládání Assist Remote dodávaný s Loewe TV, byl jsem ze strany výrobce požádán o zaslání upozornění prodejcům. Problém spočívá v tom, že na rozdíl od zvyklostí v jednom případě přítlačná pružina tvoří plusový pól pro připojení baterie. Výsledkem špatného vložení baterií je nefunkční dálkové ovládání, píše zástupce společnosti Basys Miroslav Řezník.

ČTĚTE TAKÉ: Loewe aktualizovalo. Má i certifikaci serveru Tidal pro bezztrátové streamování hudby

MM_SS3

Test nejlevnějšího Loewe One 40

Televizory Loewe – správná pozice tužkových baterií v dálkovém ovladači.
Autor: Loewe

Televizory Loewe – správná pozice tužkových baterií v dálkovém ovladači.

Už jsem na to chtěl při testu televizorů Loewe upozornit několikrát, ale pokaždé jsem na tuto důležitou drobnost zapomněl. Jsem ale rád, že problémy s vkládáním tužkových baterií do dálkového ovladače u této německé značky nemám pouze já. Smysl toho, proč je to navrženo takto, mi však stále uniká a vůbec se nedivím majitelům televizorů, že si stěžují, že jim „dálka“ nefunguje. Snad se dočkáme v dohledné době zlepšení, resp. návratu k běžným zvyklostem platícím u všech výrobků napříč segmentem spotřební elektroniky.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.