Hlavní navigace

Tematické kanály ARD a ZDF se dočkají redukce, obě média chtějí kanál pro mládež

24. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Roční rozpočet nové stanice by měl být 45 milionů eur. Dvě třetiny rozpočtu padnou na bedra ARD, třetina na ZDF. Program neodstartuje dříve než v polovině roku 2015.

Německu už se několik měsíců debatuje nad možnou podobou kanálu pro mládež veřejnoprávních televizí ARD a ZDF. Ten by byl dalším společným projektem po dětské stanici KiKA, která je mimo jiné vzorem tematickému programu ČT :D (Déčko) od České televize. V souvislosti se vznikem této stanice dojde s největší pravděpodobností k redukci stávajícího počtu tematických stanic obou médií. Informoval o tom server Digitalfernsehen.de. Prozatím však není jasné, které kanály by měly skončit.

K TÉMATU: Skončí ZDFkultur? ZDF a ARD chtějí vytvořit společný kanál pro mladé diváky

ARD v současné době provozuje tři stanice – Eins Festival, Eins Plus, Tagesschau24 – a ZDF taktéž tři – ZDFinfo, ZDFneo a ZDFkultur. Až tři stanice tak mohou skončit, na místo jedné z nich by měl být dosazen program věnovaný mládeži, konkrétně divákům ve věku od 14 let. Cílová skupina tohoto kanálu má však končit až s 29. rokem. Vysílání stanic ZDFneo a ZDFinfo by mělo být zachováno, v ohrožení je ZDFkultur. Nadále se počítá s KiKou, dokumentárním Phoenixem a pochopitelně i francouzsko-německým projektem Arte.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: ARD a ZDF vidí v pozemním vysílání budoucnost, v roce 2017 nasadí DVB-T2

Už v tuto chvíli je však jasné, že spuštění programu věnovaného mladým a mladším divákům si vyžádá velké investice a tudíž i úsporná opatření. Generální ředitel ZDF Thomas Bellut v Berlíně uvedl, že si nedovede představit start tohoto programu dříve než v polovině roku 2015. Zároveň neočekává, že spolu se startem nového projektu by mělo dojít k navýšení koncesionářských poplatků. V cestě projektu stojí de facto už pouze politici, kteří mu musí dát pomyslnou zelenou. Dvě třetiny rozpočtu z plánovaných 45 milionů eur bude hradit ARD, zbytek ZDF.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).