Hlavní navigace

Téměř 60 procent Slováků přijímá signál stále analogově

2. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
2. 6. 2008

Z výsledku průzkumu Institutu pro veřejné otázky, který zveřejnil server Digimedia.sk, vyplynulo, že na Slovensku přijímá stále téměř 60 procent obyvatel signál analogovou cestou. Konkrétně jde o 43 procent lidí, které ho přijímají vlastní anténou a 16 procent s pomocí STA. Z průzkumu dále vyplynulo, že 38 procent domácností využívá služeb kabelové televize a 23 procent vlastní satelitní přijímač.

Novější technologie již využívají na Slovensku minimálně. Příjem signálu pomocí bezdrátové technologie MMDS preferují pouhá dvě procenta obyvatel a internet o jedno více. Server Digimedia.sk uvádí, že s přechodem na pozemní digitální vysílání budou mít problém především obyvatelé menších aglomerací, kteří jsou vybaveni pouze vlastními televizními anténami. Oproti tomu kabelový příjem a IPTV je doménou velkých měst, kde je již v podstatě zdigitalizováno.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).