Hlavní navigace

Téměř polovina firem nezálohuje a nemá ochranu proti spamu

29. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec zveřejnila výsledky svého průzkumu s názvem Úložiště a zabezpečení v malých a středních podnicích v roce 2009. Podle nich zástupci dotčených podniků mají představu o bezpečnostních hrozbách, ale často chybí realizace i těch nejelementárnějších úkonů k ochraně: nasazení antiviru nebo pravidelné zálohování dat. Mnoho malých a středních podniků je na křižovatce. Uvědomují si potřebu posílit svoji infrastrukturu zabezpečení IT, ale jsou na pochybách v tom, jak to udělat s…

Společnost Symantec zveřejnila výsledky svého průzkumu s názvem Úložiště a zabezpečení v malých a středních podnicích v roce 2009. Podle nich zástupci dotčených podniků mají představu o bezpečnostních hrozbách, ale často chybí realizace i těch nejelementárnějších úkonů k ochraně: nasazení antiviru nebo pravidelné zálohování dat. Mnoho malých a středních podniků je na křižovatce. Uvědomují si potřebu posílit svoji infrastrukturu zabezpečení IT, ale jsou na pochybách v tom, jak to udělat s omezenými zdroji, uvedl Kevin Murray ze Symantecu. Podle průzkumu 59 procent malých a středních firem dosud nezavedlo ochranu koncových počítačů před malwarem, 42 procent malých a středních podniků nemá ochranu před spamem a téměř polovina dotázaných firem ani nezálohuje data ze stolních počítačů svých pracovníků.

Podle zmíněného průzkumu, který si Symantec nechal vypracovat od společnosti Applied Research, za nedobrý stav zabezpečení a ochrany dat může hlavně nízký rozpočet a nedostatek personálu. Například 42 procent malých a středních podniků nemá vyhrazené zaměstnance pro oblast IT. Buď ve firmě není nikdo, kdo by se IT věnoval, nebo jde jen o jednu z povinností vybraných zaměstnanců. Celkem 28 procentům z oslovených firem chybí čas a 33 procent si stěžuje na nedostatečné znalosti o aktuálních hrozbách. Průzkum byl proveden v únoru 2009 mezi 1 425 malými a středními podniky (od 10 do 500 zaměstnanců) v 17 zemích na celém světě. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).