Hlavní navigace

Tenisový Roland Garros bude i na ČT Sport, odvysílá semifinále a finále dvouher

27. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celý turnaj se tradičně objeví na Eurosportu, Česká televize od něj stejně jako loni odkoupila sublicenci na 60 hodin vysílání, z toho 35 připadne na živé přenosy

Nejen na placeném Eurosportu, ale i na ČT Sport se od tohoto týdne objeví vybrané hry z letošního tenisového French Open, turnaje Roland Garros. Česká televize zakoupila od Eurosportu sublicenci na vysílání semifinále a finále dvouher, celkem má jít o 60 hodin přímých přenosů. Zpravodajskému serveru Aktuálně.cz to řekl výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský. Kavčí hory však musí každý den odvysílat souhrn nejlepších momentů z celého French Open. “Tyto povinnosti nám seberou téměř polovinu času, takže nám na každodenní přenosy zbude nějakých pětatřicet hodin,” uvedl Ponikelský.

Content First 2022_tip temata

K TÉMATU: French Open od 26. května do 9. června opět na Eurosportu a Eurosportu 2

Kvůli omezenému času na přenosy se ČT Sport zaměří zejména na české tenisové jedničky Tomáše Berdycha a Petru Kvitovou. Ze začátku věnuje přenosům méně času, aby se jí dostával u zajímavějších duelů v pozdější části turnaje. Přesto již dnes od 15:00 zařadí první zápas Tomáše Berdycha a také pravidelné denní studio k French Open, které bude začínat vždy krátce před 11 hod. dopoledne. Každodenní sestřihy nejlepších momentů z celého turnaje, který probíhá od 26. května do 9. června, budou mít stopáž 50 minut. Přímé přenosy bude komentovat Marek Svačina.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.