Hlavní navigace

Texaský soud v patentovém sporu zakázal prodávat Word 2007

13. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ještě se pořádně neusadil prach na kritice průběhu standardizace Open XML a Microsoft má s tímto svým výtvorem dalším problém. Malá kanadská společnost i4i vede s redmondským softwarovým gigantem patentový spor související právě s Open XML. Torontská společnost i4i totiž tvrdí, že Microsoft u Open XML porušuje její patent týkající se zpracování XML. Okresní soud v americkém Texasu jí dal zapravdu. Kromě uhrazení náhrady škody ve výši 290 milionů dolarů má Microsoft ukončit prodej všech produktů…

Ještě se pořádně neusadil prach na kritice průběhu standardizace Open XML a Microsoft má s tímto svým výtvorem dalším problém. Malá kanadská společnost i4i vede s redmondským softwarovým gigantem patentový spor související právě s Open XML. Torontská společnost i4i totiž tvrdí, že Microsoft u Open XML porušuje její patent týkající se zpracování XML. Okresní soud v americkém Texasu jí dal zapravdu. Kromě uhrazení náhrady škody ve výši 290 milionů dolarů má Microsoft ukončit prodej všech produktů, které pracují se souborovými formáty DOCX a DOCM. Jde tedy zejména o Word 2007.

Microsoft dle očekávání s rozhodnutím soudu naprosto nesouhlasí a hodlá se odvolat. To samozřejmě není překvapivé. Pokuta není zanedbatelná a Word 2007 patří momentálně mezi jeho vlajkové produkty. Nemluvě o důležitosti, kterou Microsoft ve své dlouhodobé strategii přikládá Open XML. Někteří komentátoři se podivují nad rozhodnutím soudu, protože předmětný patent je prý velice obecný a takové obvykle nebývají před soudy úspěšné. Navíc Microsoft má v ruce platný obdobný patent, ovšem o něco specifičtější. (Between the Lines, All about Microsoft, Reuters)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).