Hlavní navigace

Time Warner opět navýšil podíl v majiteli Novy. Ovládá ho už téměř z 50 %

4. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve finančních kruzích probíhají spekulace, že Time Warner by mohl Novu a jejího majitele ovládnout již v příštím roce. Mediální koncern přitom ještě minulý měsíc ovládal „pouze“ 34,4 % jejich akcií.

Americký mediální koncern Time Warner získal další akcie majitele Novy, mediální skupiny CME. Podíl se zvýšil z rovných 40 na téměř 50 %. Konkrétně jde o 49,9 %. S odvoláním na samotnou CME o tom informovala agentura ČTK. K navýšení akcií CME dochází podruhé v krátké době. Naposledy se tak stalo v druhé polovině minulého měsíce. Není to tak dávno, co přitom Time Warner ovládal CME „pouze“ z 34,4 %. Další odkup akcií přichází poté, co americký koncern potvrdil, že CME finančně podpoří.

Marketing Meeting balicek

K TÉMATU: Time Warner navýšil svůj podíl v majiteli Novy, skupině CME, až na 40%

Pomoc od Time Warner je pro silně zadluženou CME klíčová, zvláště po zveřejnění nepříznivých ekonomických výsledků za první letošní čtvrtletí. Krátce poté koncern, jehož nejdůležitější součástí je televize Nova, oznámil dohodu o finanční podpoře od Time Warner a Ronalda Laudera. Z dřívějších ujednání pak vyplývá předkupní právo Time Warner na další akcie CME. Předpokládá se, že majitel placeného kanálu HBO, který působí mimo jiné i v Česku, by mohl Novu a jejího majitele ovládnout již v příštím roce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).