Hlavní navigace

Time Warner, provozovatel HBO, posílil svůj podíl v majiteli Novy na 31 %

3. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2011

Provozovatel placených filmových kanálů HBO a Cinemax, společnost Time Warner, zvýšila počet svých akcií v mediální skupině CME, majiteli televize Nova. Informovala o tom agentura ČTK. Svoje akcie, respektive ty, které patřily společnosti Testora Limited, prodal nejbohatší Čech a dosavadní vlastník Petr Kellner. Podle agentury Reuters se podíl zvýšil na současných 31 procent.

K TÉMATU: Nejbohatší Čech Petr Kellner se zbavil podílu v CME, majiteli Novy

ČTK uvedla, že transakce dosáhla částky 60,3 milionu dolarů (zhruba miliarda Kč). Akcie CME si tak díky tomu připsaly dopoledne téměř sedm procent na 357,50 Kč. Jedná se tak zároveň o největší skok letošního dne na pražské burze. Další renomovaná světová agentura, Bloomberg, pak uvedla, že Time Warner tímto krokem projevil vysokou důvěru v budoucí vývoj v CME. Zprávu o navýšení podílu hlavním akcionářem hodnotíme jednoznačně pozitivně a očekáváme pozitivní efekt na akcie CME, uvedl pro server Euro.cz analytik Pavel Ryska.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).