Hlavní navigace

TIP: Instagram doplnil štítkování: co dělat, když ho nechcete

Daniel Dočekal

Na Instagram dorazilo štítkování a je možné kohokoliv označit ve fotografii. Což se samozřejmě nemusí každému líbit a je to také často nechtěný zásah do soukromí.

Na Instagramu nově můžete označovat lidi (uživatele) ve fotografiích. Způsobem prakticky shodným jako na Facebooku či kdekoliv jinde tak můžete oznámit, kdo se nachází na nahrané fotografii. A stejně jako kdekoliv jinde i zde je štítkování mnohdy nechtěným zásahem do soukromí. Ať už v podobě fotografií, na kterých nechcete být označení, či fotografií, kde vůbec nejste, a přesto vás tam někdo označil.

Marcom

 Instagram naštěstí neudělal stejnou chybu jako většina těch, kdo poprvé zavedli štítkování. Pokud vás někdo označil na fotografii, můžete toto označení zrušit – fotografie, kde jste označení, se objevují v „Photos of you“ („FOTKY S VÁMI“) a u každé fotografie můžete přidaný štítek odstranit. O každém označení se navíc dozvíte v notifikacích.

Na stejném místě navíc můžete nastavit viditelnost označení – zde se Instagram nicméně nepoučil, takže všem uživatelům automaticky aktivoval štítkování. Pokud chcete každý štítek schvalovat, prostě přepněte na „Add Manually“ („Přidat ručně“) – stačí vyvolat menu právě na zmíněné záložce „FOTKY S VÁMI“. 

Našli jste v článku chybu?
9. 5. 2013 8:51
x (neregistrovaný)

Docekale Docelale, vazne si kvuli tomu mam ten ucet zridi abych to moh ukazat? Google zcela automaticky identifikuje osoby na vsech fotkach, ktery na nej sou nahrany, pokud je uz pred tim nekdo nejak identifikoval. Samo, muze se tam objevit "Pepek vyskoc" nebo "curajici panacek" - pokud tomu ksichtu byla prirazena takova popiska.

Ano, mozna to neslinkuje s uctem - kdyz tam zadny neni, ale uplne vpohode muze (zcela automaticky) vnitrne prolinkovat osoby, ktere maji na fotce stejny ksicht a treba…

8. 5. 2013 11:29

Na Instagramu i Facebooku (ale i Google+) lze OZNAČOVAT pouze tak, že bude vybrán "účet" označovaného člověka. Pokud ten člověk účet nemá, není s čím onen "štítek" spojit a nemůže ani vzniknout.

Samozřejmě, když nahranuj na internet fotku a do jejího popisku na fotce napíšu "Na fotce je Miloš Zeman a Miloslav Šlouf", tak také vzniká "označení", ale chybí ono "strojově" snadno proveditelné zpracování skrz napojení na jednoznačně identifikovaný účet na (sociální) sítí.