Hlavní navigace

Televizní tipy: Milionář z chatrče, Děti Stalingradu a Skalpel, prosím!

27. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Neviditelný levhart – Od africké džungle po arabské pouště, na sněžných pláních Sibiře i na polích indických farmářů – tam všude žijí levharti. Zatímco tygři se ocitli na pokraji vyhynutí a počty lvů se neustále snižují, levharti přežívají. Jsou to fascinující tvorové, ale jak je možné, že je na tom toto záhadné zvíře nejlépe ze všech velkých kočkovitých šelem? Dokument BBC.
  • HBO 2, 20:00 – film Milionář z chatrče – Dnešek je nejdůležitějším dnem v životě Jamala Malika (Dev Patel). Osmnáctiletý sirotek z chudinské čtvrti na předměstí Bombaje, sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Britský film (2008).
  • Viasat History, 20:30 – dokument Děti Stalingradu – Hrdiny tohoto pořadu jsou lidé, kterým bylo v roce 1942 deset až čtrnáct let. Svědecké výpovědi spolu s historickými fakty o bitvě, která nejsou známá široké veřejnosti, přinášejí kompletní přehled o tomto zlomovém okamžiku druhé světové války. Ruský dokument (2003).
  • ČT 4, 21:30 – přímý přenos Mistrovství Evropy v krasobruslení – Živý přenos volných jízd soutěže tanečních párů z Mistrovství Evropy v krasobruslení v britském Sheffieldu.
  • TV Barrandov, 22:55 – film Skalpel, prosím! – Přesto, že mozkový nádor malého Uzlíka označili lékaři za příliš pokročilý, Miroslav Macháček se rozhodl operovat. Český film (1985).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).