Hlavní navigace

Tisíce uživatelů služeb Skype přijdou o číslo

26. 11. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

VoIP služba Skype opět čelí ostré kritice. Tentokrát za ní není mnohahodinový výpadek, ale ztráta čísel tisíců zákazníků. Až deset tisíc platících uživatelů služby SkypeIn s číslem začínajícím na 020 7870 o něj 20. prosince nejspíš přijde. Uživatelé, kterých se to týká, již byli informování prostřednictvím e-mailu.

VoIP služba Skype opět čelí ostré kritice. Tentokrát za ní není mnohahodinový výpadek, ale ztráta čísel tisíců zákazníků. Až deset tisíc platících uživatelů služby SkypeIn s číslem začínajícím na 020 7870 o něj 20. prosince nejspíš přijde. Uživatelé, kterých se to týká, již byli informování prostřednictvím e-mailu.

Skype poskytne číslo nové a k němu kompenzaci v podobě ročního provozu služby voicemail zdarma. Jenže mnohým uživatelům se změna čísla vůbec nelibí už třeba proto, že své současné číslo mají na vizitkách a rozdávají je svým obchodním partnerům nebo klientům. Skype si inkriminovaná čísla pouze pronajímal a nyní je vrací. (The Register)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).