Hlavní navigace

Tiskařský šotek se vloudil do inzerátu České televize

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
25. 11. 2008

Česká televize nechala otisknout ve čtvrtek 20. listopadu inzerát, který upozorňoval na změny ve vysílání v oblasti Sušicka. To, že informace obsahovala údaj o tom, že digitální vysílání bude zahájeno 17. listopadu, by nevadilo, protože následovaly informace, které se budou dít v budoucím čase, horší bylo, že v textu byl zaměněn vysílač Svatobor za jiný. Zatímco v perexu byl uveden ještě správně, v informaci pro diváky se pak už hovořilo o Jedlové hoře, která však patří do úplně jiné ucelené oblasti, a to Ústí nad Labem.

KL24

FOTO: Text inzerátu České televize v Plzeňském deníku (JPG, 274 kB)

K této nenápadné chybě pravděpodobně došlo v České televizi proto, že v noci z 29. na 30. listopadu má ukončit veřejnoprávní Dvojka analogové vysílání jak z chomutovského vysílače Jedlová hora, tak i na sušickém vysílači Svatobor. Jak server DigiZone.cz upozornil čtenář Václav MíkaPlzně, ihned pod textem ČT následoval inzerát společnosti Telefónica O2 na službu O2 TV. Všechny údaje v inzerátu jsou správné až na třetí řádek. Text přidávám v příloze. Myslím, že je to docela pro ČT ostuda, konstatoval Míka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).