Hlavní navigace

Tisková konference skupiny Nova ve znamení rebrandingu

31. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Karel Choc
UVNITŘ PRESSKIT – Programové novinky zastínilo únorové přejmenování tří stanic, největších změn se dočká Smíchov, tedy nově Nova 2.

Na úvod představila programová ředitelka Alex Ruzek aktuální výsledky čtyř tematických volně šířených stanic skupiny Nova, které v prime time dosahují podílu 9,5 procenta a 10,3 procenta v celodenním share. To nám ale nestačí a je to také hlavní důvod, proč tyto stanice projdou v únoru rebrandingem, uvedla klíčový bod letošního jara Ruzek. Nova na českém trhu provozuje celkem osm kanálů, které nově zastřeší jednotná umbrella grafika.

FOTOGALERIE: Jak vypadala dnešní tisková konference televizní skupiny Nova

Novou podobu stanic připravil tým kreativního ředitele Alana Záruby. Soustředili jsme se na písmo a s jeho pomocí jsme sjednotili všechny naše značky. Výslednou podobu značek na základě písma Organica designéra Tomáše Brousila vytvořil interní tým TV Nova. Druhým klíčovým prvkem je barevná kodifikace, která bude jednotlivé značky doprovázet, vysvětlil Záruba.


Autor: Karel Choc

Alan Záruba

Organická spirála stanic

Hlavní Nova změnila svoji vizuální podobu už během loňského roku, kdy se hlavním prvkem podle Záruby stala „organic spirála“. Tato hlavní značka se také stává součástí veškeré grafiky hlavního kanálu, dodal Záruba. Stejnou vizuální strategii, ale v modré barvě, zvolil Zárubův tým i pro stanice Nova 2, která vznikne ze současného Smíchova.

Tato stanice se také dočká nejvýraznější programové změny, když moderátorka Michaela Šmídová uvede každý všední den od 22 hodin patnáctiminutové plnoformátové zprávy, které zohlední i události od půl osmé do desáté večer a přidají i sport a počasí. Pořad se bude jmenovat TN2 a dočká se i nového studia a nové grafiky, která se bude vizuálně snažit vyhnout se typické zpravodajské grafice se zeměkoulí, jak se nechal slyšet Záruba.

Přijde Soudní síň i nové manželky na výměnu

U filmového kanálu Nova Cinema chce Zárubův tým posílit jeho artistní podobu, u stanice Nova Action, která vznikne z Fandy, se vše soustředí na akci a dominantní typografii. Nejnáročnější bylo podle Záruby přetvořit vizuál Telky, ze které se stane Nova Gold. Výsledkem je podle Záruby klasická Nova přebarvená do královské červené a zlaté.

Ruzek ještě zběžně prošla zásadní programové novinky, během jara se v programovém schématu objeví obdoba zahraničního formátu Soudní síň a dvě další novinky, denně se tak objeví dvě hodiny novinkové lokální tvorby. Na Nově Action se mezi novinkami objeví pořad Mistři zastavárny a nový seriál Křižovatka smrti.

BRAND

Ruzek také odtajnila poslední známou tvář, která se zúčastní populární show Tvoje tvář má známý hlas. Stala se jí Tatiana Wilhelmová. Estráda poběží každou neděli od 20:20 hodin. V sobotu poběží ve stejný čas novinková Chart Show. Na středu pak Nova chystá nové díly reality show Výměna manželek. Nárůst lokální tvorby byl podle Ruzek dalším důvodem k přeformátování Smíchova na stanici Nova 2, protože na hlavní Novu už by se novinková produkce nevešla.

PRESSKIT: Jarní novinky TV Nova

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).