Hlavní navigace

Tištěný PC World v USA končí

13. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři desetiletí, taková je historie PC Worldu. Poslední výtisk v USA vyjde v srpnu. Ani první ani poslední končící IT magazín

Třicet let vydávalo (americké) IDG měsíčník PC World. Ještě na konci loňského roku v nákladu 355 tisíc kusů. V srpnu ale vyjde jeho poslední číslo. Svým způsobem úspěch, podařilo se mu vydržet o pět let déle než konkurenčnímu PCMagu, když  už bychom tedy řešili „IT“ tituly. Řada dalších měsíčníků už také přestala existovat – Newsweek například, pokud bychom se měli zmínit o některém skutečně známém.

Podle Boba Carrigana (CEO IDG Communcations) se technologičtí uživatelé i marketéři přesunuli z tištěného světa do online. A konec PC Worldu tak pouze reflektuje jejich preference. 

PC World jako takový tedy  nekončí, pokračuje jeho digitální podoba pro mobilní telefony i tablety a předplatitelé tištěného PC Worldu mohou přejít právě na digitální.

KL22 hlasovani

Zůstává i www.pcworld.com, který ale s dlouhodobě klesající návštěvností a milionem měsíčních (amerických) návštěvníků asi nic velkého nedokáže. Byť právě z oněch „starých dobrých“ tištěných konkurentů je právě ten plus minus jeden milion poměrně odpovídající – www.pcmag.com má 1.5 milionu měsíčních návštěvníků a www.wired.com 1.3 milionu. 

Čistě digitální www.cnet.com se 14 miliony (news.cnet.com ale už pouze 1.3 milionu), ale zdaleka není mezi „čistě digitálními“ pravidlem, že se jim takto daří – www.techcrunch.com  (633 tisíc), www.mashable.com (1.9 milionu), www.lifehacker.com (1.2 milionu) a www.theverge.com (470 tisíc) například. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.