Hlavní navigace

Točí se Rédl. Tragikomická minisérie z raných devadesátek

19. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
Komu lze ještě opravdu věřit? Kam až sahají chapadla nově vznikajícího organizovaného zločinu v porevolučním Československu? Odpoví Ondřej Sokol jako nadpraporčík Rédl.

Myslím, že pro mou generaci a pro generace mně blízké to bude hodně zajímavá a často i překvapivá sonda do doby vzniku naší stále ještě mladé demokracie, říká Ondřej Sokol, představitel hlavní role Romana Rédla, a doplňuje: Ta revoluce a celý následný přerod neprobíhal vůbec standardní cestou. Všechno se řešilo bez nějakého návodu, často se šíleně improvizovalo a často se staly věci, které měly obrovský vliv i na to, v čem žijeme dnes. David Novotný, který hraje mafiána Karla, dodává: Je to zajímavé období a doba, která je pro příběh určující. Zároveň si však myslím, že charaktery v něm představené jsou univerzální a stále se mezi námi pohybují.

Tragikomický čtyřdílný thriller z raných devadesátek točí Jan Hřebejk podle scénáře Miro Šifra a vedle Ondřeje Sokola v něm hrají například i Roman Polák, Martin Hofmann a Petra Hřebíčková.

NAPSALI JSME: Česká televize uvede dvoudílnou Marii Terezii na přelomu roku

Česká televize představila tři nové koprodukční projekty

Česká televize zveřejnila upoutávky k vybraným novinkám jarního schématu

Československo v roce 1992. Teprve nedávno padl komunistický režim a sovětská okupační armáda se po železnici stahuje zpět do vlasti. Vagony odjíždějící ze země jsou napěchovány zbraněmi, náhradními díly, municí, ale i zcela jinými cennými věcmi. Dva mladí inženýři, testující nový železniční sledovací systém, zjišťují, že se některé sovětské vagony cestou na východ v evidenci ztrácejí. Oba muži se rozhodnou přijít problému na kloub a o několik dní později je jeden z nich nalezen mrtvý, druhý je pravděpodobně na útěku.

MMF23 tip3

Nadpraporčík Roman Rédl se s týmem vyšetřovatelů snaží přijít na to, co bylo důvodem k vraždě a kam až sahají nitky zločinu, který možná překračuje hranice Československa. Stručně řečeno, Rédl je tragikomický příběh o tom, jak se propojí tehdy nově vznikající organizovaný zločin s bývalými bezpečnostními strukturami. Jedná se o zajímavé a originální téma. Pro mne o to více, protože se vracím do doby, kterou si dobře pamatuji. Samozřejmě ale ve společnosti lidí, o kterých tento seriál vypráví, jsem se nepohyboval, uzavírá režisér Jan Hřebejk.

režie: Jan Hřebejk // scénář: Miro Šifra // kamera: Martin Šácha // výkonná producentka: Ilona Jirásková // kreativní producent: Jan Štern // hrají: Ondřej Sokol, David Novotný, Martin Hofmann, Roman Polák, Petra Hřebíčková a další

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).