Hlavní navigace

„Tóčo“ okolo práv na Gambrinus ligu: vyhraje ten, kdo dá víc

22. 2. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Fotbalová vysílací práva jsou nyní v pomyslných rukou společnosti Pragosport. Gambrinus liga se tak může objevit například na Sport TV nebo třeba Digi Sportu.

Pragosport získal práva na Gambrinus ligu

O vítězi boje týkajícího se nejvyšší české fotbalové soutěže Gambrinus ligy je rozhodnuto. Až do roku 2018 bude majitelem vysílacích práv společnost Pragosport, za nímž stojí někdejší místopředseda fotbalové asociace Jaroslav Vacek. V neděli o tom deník Sport. Čtyřletá smlouva vstoupí v platnost se začátkem sezóny 2014/2015 a fotbalovým klubům vynese celkově přes 400 milionů korun. S velkou pravděpodobností se tak největší taháky Gambrinus ligy objeví na placených kanálech, zbytek pak na volně šířených stanicích.

Jednali jsme i se zahraničními partnery, jeden z nich se dostal i do finále, ale nakonec to skončilo u českého subjektu, potvrdil deníku Sport Luboš Koželuh, šéf STES, marketingové společnosti Fotbalové asociace České republiky. Koželuh nechtěl komentovat částku, o níž deník Sport informuje. Potvrdil však, že je vyšší, než za jakou se prodala práva předtím. O tom, na kterých programech se nakonec bude Gabrinus liga vysílat, zatím není rozhodnuto. Předpokládá se, že model rozvržení jednotlivých dnů bude podobný jako doposud.

Lukáš Polák: Která stanice zaplatí za Gambrinus ligu víc? Vysílací práva získal Pragosport

Jan Potůček: Gambrinus liga bude speciálními kamerami měřit, kolik který fotbalista naběhal při zápase kilometrů

TV Joj se rozloučila se svým generálním ředitelem

František Borovský skončil na pozici generálního ředitele slovenské televize Joj a tuto stanici úplně opouští. Ve čtvrtek to oznámil sám provozovatel tohoto programu. Pod Borovského spadaly také sesterské stanice Plus, Wau a Senzi. Co stojí za odchodem dosavadního generálního ředitele televize, to Joj Media House neuvedl. Televize obligátně uvedla, že Borovský se rozhodl své působení v mediální skupině Joj ukončit. Novým generálním ředitelem televize, stejně tak jako výše zmíněných programů, bude dosavadní výkonný a finanční ředitel ve společnosti Slovenská produkční Marcel Grega.

Během uplynulých let se televizní skupina Joj pod vedením Františka Borovského rozrostla o televize Plus, Wau a Senzi, které si postupně nacházejí své věrné diváky. Podařilo se mu upevnit povědomí o celé skupině Joj Group na trhu. Za tu mu patří můj dík, uvedl dnes vlastník skupiny Joj Richard Flimel. Zpráva se objevila například na slovenském bulvárním webu Topky.sk, který však také důvody Borovského odchodu nezná. Dosavadní generální ředitel televize končí ve chvíli, kdy se Joj spolu se svou českou kolegyní Primou chystala na vysílání „federální“ verze pěvecké soutěže X Factor.

Lukáš Polák: Televize Joj mění generálního ředitele, František Borovský skupinu opouští


Autor: X Factor US

Pěvecká show X Factor, která doposud vznikala pod vedením generálního ředitele TV Joj Františka Borovského, se bude muset obejít bez něho. Americká verze (na obrázku) se dočkala pouze dvou ročníků.

Česko-slovenská Fashion TV bude opět na satelitu

Česko-slovenská verze módního a lifestylového kanálu Fashion TV, za nímž stojí generální ředitelka Gabriela Drobová, zvažuje návrat do nabídky některého ze satelitních operátorů působících v zemích bývalé federace. Serveru DigiZone.cz to potvrdila sama Drobová. O podrobnostech bych zatím v tuto chvíli nechtěla hovořit, takže ani není jasné, zda budeme kódovat, nebo ne, ale situace se od doby, kdy jsme ze satelitu Astra odešli, změnila. Někteří satelitní operátoři nás kvůli spolupráci přímo oslovili, konstatovala Drobová.

Satelitní licenci pro Českou republiku a Slovensko už Fashion TV má. Na svém posledním zasedání ji společnosti TV Fashion udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a to na dobu 12 let. Drobová by zatím nerada odhadovala, kdy se tento program na satelitu opět objeví. Půjde prý spíše o záležitosti měsíců. Připomeňme, že satelit Astra opustila Fashion TV na konci roku 2012, kde byl šířen jako volně šířená televize. Kromě satelitní licence udělila vysílací rada Fashion TV také stejný dokument pro kabelové (a IPTV) rozvody.

Lukáš Polák: Česko-slovenská Fashion TV změnila svůj postoj, jedná o návratu na satelit

Nejnovější posila lifestylového kanálu Fashion TV Jana Mutňanská.
Autor: Adam Suchánek, Fashion TV

Tvář lifestylového kanálu Fashion TV, konkrétně jeho česko-slovenské verze, Jana Mutňanská.

Stručně

Na pomyslný skleněný strop českého internetu dosáhli jeho uživatelé v souvislosti s hokejovými přenosy národního týmu během olympiádě v Soči. Informovala o tom společnost Visual Unity Global, která je největším poskytovatelem streamingových služeb v České republice, na Slovensku a ve střední Evropě vůbec.

Lukáš Polák: Visual Unity: Díky olympijskému hokeji jsme narazili na strop českého internetu

Česká pirátská strana, která se dlouhodobě snaží ve virtuálním prostoru o absolutní svobodu jeho uživatelů, obnovila provoz webu Sledujuseriály. Jak sama uvádí, nejde podle ní o zločin, protože na stránkách nejsou pořady umístěny, ale pouze je na obsah odkazováno formou vloženého okna, které však pochází z jiného portálu.

Lukáš Polák: Piráti opět provokují: Pod heslem „Odkaz není zločin“ obnovili web Sledujuseriály

Česká televize začne od 1. března vysílat na Dvojce vždy v sobotu v 18:15, a v repríze ve čtvrtek ve 14:30, nejstarší český motoristický magazín Auto Moto Revue. Jeho stopáž bude pětadvacet minut a v rolích průvodů se představí Aleš Valenta, rallyová závodnice Míša Maňovská, jezdec Rally Dakar Josef Kalina a rozhlasový moderátor Petr Šimek.

Lukáš Polák: Česká televize vrátí do vysílání nejstarší motoristický magazín Auto Moto Revue

Generální ředitel České televize Petr Dvořák na středečním zasedání kontrolní rady tohoto veřejnoprávního média uvedl, že od dubna dojde k proměně hlavní zpravodajské relace Události. Informovala o tom ČTK. Stane se tak přesně dva roky poté, co Události zažily svůj velký restart.

Lukáš Polák: Česká televize připravuje proměnu Události, podrobnosti ale tají

Slovenská televize Dajto má za sebou osmnáct měsíců, tedy rok a půl existence, a vedení společnosti Markíza Slovakia si řeklo, že je třeba při této příležitosti posílit povědomí o tomto programu a přichystalo pro něj kompletně nový vizuál.

Lukáš Polák: Podívejte se na kompletně nový vizuál, který televize Dajto nasadí od pondělí

MMF23 tip3

Nekódovaný tematický kanál Twoj, který je šířený prostřednictvím satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, přešel z fáze promo vysílání, kdy rotoval pouze nekonečnou smyčku, do experimentálního provozu. Součástí programu se tak staly i filmy v originálním ruském znění. Jedná se o snímky staršího data.

Lukáš Polák: Na satelitu Astra odstartoval nekódovaný Twoj Telekanal s filmy, zatím testuje

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).