Hlavní navigace

Tomáš Baldýnský, tvůrce Comebacku, Heleny a Ulice, odešel z televize Nova

8. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novu opustil i redaktor zahraničního zpravodajství Martin Rusek, od 1. června je zpět v Událostech České televize

Televizi Nova opustil další známý tvůrce. Od června odešel tvůrce a spoluautor sitcomů Comeback a Helena Tomáš Baldýnský, který se poslední dobou podílel zejména na seriálu Ulice. Na Nově působil externě v oddělení vývoje nových formátů, které v produkční společnosti Media Pro Pictures vedl dlouholetý dramaturg a producent nejsledovanější české televize Radek Bajgar. I ten však Novu nedávno opustil, stejně jako někdejší šéf výroby Petr Erben, který odešel už začátkem letošního roku.

K TÉMATU: Novu opouští šéf vývoje nových formátů Radek Bajgar a analytik Milan Kruml

MM socky3

Odchod z Novy potvrdil serveru DigiZone.cz sám Baldýnský. Nevyloučil přitom spolupráci s Českou televizí. O případnou spolupráci na dalších projektech s ním má zájem i Nova, potvrdila serveru DigiZone.cz Marie Fianová z tiskového oddělení. Podle jejích slov Baldýnský pouze ukončil spolupráci na Ulici.

Do ČT z Novy od června přestoupil redaktor zahraničního zpravodajství Martin Rusek, který se nyní objevuje v hlavní zpravodajské relaci Události. Rusek se však do ČT vrací, původně pracoval ve veřejnoprávním zpravodajství. „Pro nás byl příliš veřejnoprávní,“ konstatoval pro DigiZone.cz zdroj z Novy, který si nepřál být jmenován.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.