Hlavní navigace

TOP TV může pokračovat v analogovém vysílání na 28. kanále

23. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 12. 2005

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila provozovateli teleshoppingové televize TOP TV, společnosti United Teleshop, další krátkodobou licenci k analogovému zemskému vysílání v Praze. Oprávnění se vztahuje na 28. kanál z vysílače Praha – Strahov a na dobu od 1. ledna do 28. února 2006. TOP TV již na tomto kanále analogově vysílá od 15. listopadu, kromě něj může do konce roku využívat také 58. kanál v Malešicích.

MKT nástroje 2 tip

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu David Stádník udělení licence pro analogové vysílání kritizuje. Měli jsme s RRTV domluvu, že se kmitočty pro analogové televizní vysílání už nebudou přidělovat, uvedl Stádník v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Doufal jsem, že ji RRTV neprodlouží. Měla spíš vydat příslušné licence pro dostatečný počet programů v přechodných vysílacích sítích DVB-T, dodal.

TOP TV podle generální ředitelky Kateřiny Fričové hodlá po vypršení platnosti druhé krátkodobé licence pro analogové vysílání požádat o další. Podle zákona o ni však už nebude moci žádat společnost United Teleshop, protože jeden provozovatel může v průběhu jediného kalendářního roku získat pouze jednu krátkodobou licenci. Zájem o analogové zemské vysílání na stejném kanálu má také hudební televize Óčko.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.