Hlavní navigace

Topeka se podbízí Googlu kvůli experimentům s gigabitovým s připojením

4. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google nedávno vyhlásil do světa, že ve Spojených státech hodlá vybudovat experimentální síť poskytující přípojení k Internetu o rychlosti 1 Gbit/s. Připojit by takto chtěl 50 000 až 500 000 lidí. S experimentem hodlá zavítat do několika omezených oblastí po celých Spojených státech. Bude prý záležet na zájmu, který o pokus s ultrarychlým přístupem na Internet projeví konkrétní oblasti. Netradičním způsobem na sebe proto hodlá upozornit Topeka, hlavní město amerického státu Kansas. To se v…

Google nedávno vyhlásil do světa, že ve Spojených státech hodlá vybudovat experimentální síť poskytující přípojení k Internetu o rychlosti 1 Gbit/s. Připojit by takto chtěl 50 000 až 500 000 lidí. S experimentem hodlá zavítat do několika omezených oblastí po celých Spojených státech. Bude prý záležet na zájmu, který o pokus s ultrarychlým přístupem na Internet projeví konkrétní oblasti. Netradičním způsobem na sebe proto hodlá upozornit Topeka, hlavní město amerického státu Kansas. To se v březnu neoficiálně přejmenovalo na Google. Občané si kvůli tomu rozhodně nemusí měnit doklady a ani není třeba předělávat mapy. Jde čistě o marketingovou akci.

Masová dostupnost internetové připojení o rychlosti 1 Gbit/s je samozřejmě hudbou vzdálenější budoucnosti. Podobná rychlost připojení by například firmám umožňovala bezproblémové realizace videokonferencí ve vysokém rozlišení obrazu, přičemž by zároveň na stejné přípojce mohly být připojeny i pracovní stanice. V České republice z velkých poskytovatelů nabízí nejrychlejší připojení UPC, ovšem zde jde „pouze“ o 100 Mbit/s u d­ownloadu. Optická síť NETBOX nedávno nabídla 100 Mbit/s v obou směrech, ale pořád jde o regionální záležitost. (PC World)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).