Hlavní navigace

Topeka se podbízí Googlu kvůli experimentům s gigabitovým s připojením

Jiří Macich ml.

Google nedávno vyhlásil do světa, že ve Spojených státech hodlá vybudovat experimentální síť poskytující přípojení k Internetu o rychlosti 1 Gbit/s. Připojit by takto chtěl 50 000 až 500 000 lidí. S experimentem hodlá zavítat do několika omezených oblastí po celých Spojených státech. Bude prý záležet na zájmu, který o pokus s ultrarychlým přístupem na Internet projeví konkrétní oblasti. Netradičním způsobem na sebe proto hodlá upozornit Topeka, hlavní město amerického státu Kansas. To se v…

Doba čtení: 1 minuta

Google nedávno vyhlásil do světa, že ve Spojených státech hodlá vybudovat experimentální síť poskytující přípojení k Internetu o rychlosti 1 Gbit/s. Připojit by takto chtěl 50 000 až 500 000 lidí. S experimentem hodlá zavítat do několika omezených oblastí po celých Spojených státech. Bude prý záležet na zájmu, který o pokus s ultrarychlým přístupem na Internet projeví konkrétní oblasti. Netradičním způsobem na sebe proto hodlá upozornit Topeka, hlavní město amerického státu Kansas. To se v březnu neoficiálně přejmenovalo na Google. Občané si kvůli tomu rozhodně nemusí měnit doklady a ani není třeba předělávat mapy. Jde čistě o marketingovou akci.

Masová dostupnost internetové připojení o rychlosti 1 Gbit/s je samozřejmě hudbou vzdálenější budoucnosti. Podobná rychlost připojení by například firmám umožňovala bezproblémové realizace videokonferencí ve vysokém rozlišení obrazu, přičemž by zároveň na stejné přípojce mohly být připojeny i pracovní stanice. V České republice z velkých poskytovatelů nabízí nejrychlejší připojení UPC, ovšem zde jde „pouze“ o 100 Mbit/s u d­ownloadu. Optická síť NETBOX nedávno nabídla 100 Mbit/s v obou směrech, ale pořád jde o regionální záležitost. (PC World)

Našli jste v článku chybu?