Hlavní navigace

TorrentFreak: Nejčastěji stahovaným filmem roku 2011 byl pátý díl Rychle a zběsile

29. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Filmy, které vydělávají nejvíc v kinech nemusí být totožné s těmi nejčastěji stahovanými z internetu. Vyplývá to z žebříčku serveru TorrentFreak sestaveného na základě dat z několika tisíc trackerů sítě BitTorrent. Na prvním místě se umístil pátý díl automobilových honiček Rychle a zběsile 5. Největší kasovní trhák letošího roku, Harry Potter a relikvie smrti – část 2, naproti tomu skončil až na desátém místě. V žebříčku se umístila fantasy Sucker Punch či drama 127 hodin, jejichž tržby v…

Filmy, které vydělávají nejvíc v kinech nemusí být totožné s těmi nejčastěji stahovanými z internetu. Vyplývá to z žebříčku serveru TorrentFreak sestaveného na základě dat z několika tisíc trackerů sítě BitTorrent. Na prvním místě se umístil pátý díl automobilových honiček Rychle a zběsile 5.

Největší kasovní trhák letošího roku, Harry Potter a relikvie smrti – část 2, naproti tomu skončil až na desátém místě. V žebříčku se umístila fantasy Sucker Punch či drama 127 hodin, jejichž tržby v severoamerických kinech byly hluboko pod průměrem ostatních filmů v žebříčku. Překvapivě v něm chybí komerční hity Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna a Transformers 3.

BRAND23 Workshop

Zatímco loni měl první film pirátského žebříčku Avatar pře 16 milionů stažení, letošnímu vítězi stačilo 9,26 milionů nelegálních diváků. Také zbytek žebříčku zaujme v průměru nižšími počty stažení. Jeho autoři to vysvětlují dostupností jiných nelegálních zdrojů filmů v čele s datovými úložišti jako je německý Rapidshare.com nebo české Ulož.to a také tím, že se zájem pirátů rozprostřel mezi vícero titulů. Vliv mohla mít také širší dostupnost legálních alternativ.

Zdroj: TorrentFreak

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).