Hlavní navigace

TorrentFreak: Nejčastěji stahovaným filmem roku 2011 byl pátý díl Rychle a zběsile

Redakce

Filmy, které vydělávají nejvíc v kinech nemusí být totožné s těmi nejčastěji stahovanými z internetu. Vyplývá to z žebříčku serveru TorrentFreak sestaveného na základě dat z několika tisíc trackerů sítě BitTorrent. Na prvním místě se umístil pátý díl automobilových honiček Rychle a zběsile 5. Největší kasovní trhák letošího roku, Harry Potter a relikvie smrti – část 2, naproti tomu skončil až na desátém místě. V žebříčku se umístila fantasy Sucker Punch či drama 127 hodin, jejichž tržby v…

Filmy, které vydělávají nejvíc v kinech nemusí být totožné s těmi nejčastěji stahovanými z internetu. Vyplývá to z žebříčku serveru TorrentFreak sestaveného na základě dat z několika tisíc trackerů sítě BitTorrent. Na prvním místě se umístil pátý díl automobilových honiček Rychle a zběsile 5.

Největší kasovní trhák letošího roku, Harry Potter a relikvie smrti – část 2, naproti tomu skončil až na desátém místě. V žebříčku se umístila fantasy Sucker Punch či drama 127 hodin, jejichž tržby v severoamerických kinech byly hluboko pod průměrem ostatních filmů v žebříčku. Překvapivě v něm chybí komerční hity Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna a Transformers 3.

Content

Zatímco loni měl první film pirátského žebříčku Avatar pře 16 milionů stažení, letošnímu vítězi stačilo 9,26 milionů nelegálních diváků. Také zbytek žebříčku zaujme v průměru nižšími počty stažení. Jeho autoři to vysvětlují dostupností jiných nelegálních zdrojů filmů v čele s datovými úložišti jako je německý Rapidshare.com nebo české Ulož.to a také tím, že se zájem pirátů rozprostřel mezi vícero titulů. Vliv mohla mít také širší dostupnost legálních alternativ.

Zdroj: TorrentFreak

Našli jste v článku chybu?
30. 12. 2011 2:53
lol (neregistrovaný)

na serialy je torrent nejvyhodnejsi, nastavite si co a v jake kvalite chcete, loadnete si rss feed a nechate bezet v systrayi. no a samo se vam nataha co chcete, nemusite nikde nic hledat. upload nastavite na 0,5 kila, vytvorite podminku ze po stazeni se ma odpojit od trackeru a mate to naprosto legalne. tech 10-50 kilo co se odesle behem stazeni jedne epizody nelze povazovat za nelegalni sireni.