Hlavní navigace

Tour de Ski jsme nesměli vysílat na ČT 4, hájí se Česká televize

12. 1. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 1. 2010

Velké kritice čelí veřejnoprávní Česká televize za to, že nevysílala v přímém přenosu lyžařskou Tour de Ski, v níž triumfoval český lyžař Lukáš Bauer. Zatímco například norská veřejnoprávní televize NRK nebo slovenský veřejnoprávní kanál Trojka přenos této sportovní události přinesl, Česká televize jej nenabídla ani na programu ČT 2, ani na speciálním sportovním kanálu ČT 4.

K TÉMATU: Nevysíláme jenom archiv, ohrazuje se proti kritice šéf ČT 4 Otakar Černý

Majitel, který vlastní práva, nám nedovolil, abychom závody umístili na sportovní kanál. A ČT 4 je sportovní kanál. Je to dost blbé, ale právně neprůchodné, řekl MF Dnes vedoucí oddělení mezinárodních přenosů ČT Vladimír Drbohlav. Za to, že přenos nešel na druhém programu ČT, který není čistě sportovní, podle Drbohlava může šéfredaktor sportovní redakce ČT Otakar Černý.

ROZHOVOR: Otakar Černý: Sport by měl z ČT 2 zmizet do konce roku 2009

Černý deníku nejprve tvrdil, že na Dvojce přenos jít nemohl, protože od Nového roku se takřka veškeré sportovní přenosy přesunuly na kanál ČT 4: Vedení televize rozhodlo, že od 1. ledna se na ČT 2 sport vysílat nebude, pouze mimořádné události. MF Dnes ale poukázala na skutečnost, že ČT 2 před týdnem vysílala přenos basketbalového utkání týmu Nymburka v evropském poháru. Jenže podle Černého byla smlouva na tyto přenosy podepsána už loni v létě a týká se ČT 2, a proto ji televize musí dodržet.

KL23 hlasovani

Přenosy Tour de Ski jsou majetkem Eurosportu, který je zablokoval s tím, že je nesmíme dávat na sportovním kanále ČT 4. V celé Evropě s tím mají problémy, namítá Černý. Stejným způsobem se na ČT 4 nedostalo ani Turné čtyř můstků či Světové poháry z alpského ani klasického lyžování. MF Dnes ale upozorňuje, že slovenský veřejnoprávní sportovní kanál STV 3 vysílal přenosy z poloviny Turné čtyř můstků i Světový pohár v letech na lyžích, v němž uspěl český skokan Antonín Hájek.

Otakar Černý dodatečně MF Dnes odpověděl, že Česká televize práva pro přenosy Turné čtyř můstků nekoupila, protože neakceptovala jejich příliš vysokou cenu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).