Hlavní navigace

Towercom chtěl pro svou satelitní službu zdarma i programy ČT. Neuspěl

25. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová satelitní platforma má na Slovensku nabízet základní televizní programy ve standardním rozlišení obrazu zdarma, stejně jako kdysi Skylink s CS Linkem.

Nejen hlavní slovenské televize, ale i české programy chtěla pro svou plánovanou satelitní službu na Slovensku získat společnost Towercom. Jednání s ní serveru DigiZone.cz potvrdila mluvčí České televize Alžběta Plívová. ČT jednala se slovenskou společností Towerhome (dceřiná společnost Towercomu) ohledně možnosti rozšíření kryptování svého satelitního vysílání i pro jejich dekódovací karty pro území Slovenska. V současné chvíli však spolupráci neplánuje, uvedla. Towercom chce spustit satelitní službu, která by koncovým zákazníkům nabízela základní televizní programy zdarma, stejně jako kdysi Skylink s CS Linkem.

ebf - partner 1

K TÉMATU: Vzniká „nový Skylink“ se základními programy zdarma. Chystá ho původní majitel Skylinku

Právě Skylink přitom do roku 2011 patřil Towercomu, který stejnou obchodní politikou nabral statisíce klientů a později je prodal i s celou satelitní platformou lucemburské společnosti M77 Group (dnešní M7 Group). Ta krátce na to zavedla pro všechny klienty servisní poplatek, kterým zpoplatnila i dosud bezplatnou programovou nabídku. Towercom nyní plánuje stejný krok s bezplatným balíkem programů na satelitu zopakovat znovu a získal k tomu již souhlas tří největších televizních skupin na Slovensku: Markízy, JOJ a RTVS. Na českém trhu se ovšem Towercom kromě ČT o dohodu s komerčními televizemi nesnažil. S Towercomem nejednáme, řekla serveru DigiZone.cz mluvčí Primy Marie Fianová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).