Hlavní navigace

Towercom plánuje rozšířit nabídku Plustelky, nemá ale pro ni k dispozici kanály

11. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak web SatelitnáTV.sk, tak i server Mediálne.sk zmiňují možnost, že operátor by mohl spustit už v příštím roce vysílání ve standardu DVB-T2 a šířit také programy v HD rozlišení.

Slovenský telekomunikační operátor Towercom, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, chce v příštím roce rozšířit nabídku placené pozemní televize Plustelka, kterou provozuje jeho dceřinná společnost Towerhome. Informoval o tom server SatelitnáTV.sk. Firma ale v současné době nemá pro tento krok prostor. Multiplex 4, který nabídku několika placených kanálů ve standardu DVB-T obsahuje, je naplněný – obsahuje 11 stanic, mimo jiné i kanály České televize, oba Eurosporty, dokumentární Viasaty nebo VH1.

Tipy C

RECENZE: Zircon T3000HD: Přijímač pro slovenskou terestrickou platformu Plustelka

Operátor věří, že individuálními koordinacemi se volné kanály podaří získat. Nová nabídka, která by měla nést označení Extra, má oslovit především zákazníky, kteří chtějí po této platformě více prémiového obsahu. Neměly by tu tak chybět například kanály ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a interaktivní služby. Server spekuluje, že by Towercom mohl přistoupit ke spuštění vysílání ve standardu DVB-T2. Tuto možnost připustil i web Mediálne.sk. Firma plánuje rozšířit nabídku přijímačů i o nový DVB-T2 box značky Strong.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).