Hlavní navigace

Towercom postaví další digitální vysílače pro Slovenskou televizi a multiplex 2

30. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 3. 2011

Slovenský telekomunikační operátor Towercom, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů u našich východních sousedů, získal povolení pro zřízení nových digitálních vysílačů, které budou určeny pro veřejnoprávní multiplex, tedy Slovenskou televizi (STV). Towercomu udělil povolení Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR).

Content tip EARLY


Nové vysílače pro multiplex STV:

  • Prešov – 25. kanál
  • Snina – Magulica – 25. kanál
  • Kráľovský Chlmec – 25. kanál

Towercom může také spustit digitální terestrické vysílání tamního multiplexu 2 z dalších vysílačů. Zde konkrétně půjde stejně jako u sítě veřejnoprávní o Prešov, Sninu, Kráľovský Chlmec a navíc ještě o Košice – Makovicu. Všechny tyto vysílače budou fungovat na 59. kanálu. Telekomunikační operátor získává v poslední době přidělení pro nové vysílače jak na běžícím pásu. Na počátku minulého týdne jsme vás informovali o lokalitách Košice – Heringeš, Bardejov, Bralova skala a zkraje března o Považské Bystrici, Ružomberoku, Rožňave a dalších.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).