Hlavní navigace

Třetí kanál slovenské JOJ možná ještě letos, další pak v budoucnu

4. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 10. 2011

Slovenská televize JOJ by do budoucna ráda provozovala ne tři ale rovnou čtyři stanice. Serveru Mediálne.sk to řekl její ředitel František Borovský. Optimální představa zní, abychom měli jednoho dne čtyři stanice, ale v této chvíli to není kvůli podmínkám na reklamním trhu finančně realizovatelné, konstatoval Borovský. V současné době patří do JOJ Group kanály TV JOJ a JOJ Plus.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV JOJ přinese v HDTV i nativní obsah – filmy, seriály a původní tvorbu

Třetího programu by se mohli diváci dočkat už velmi brzy. Může to být ještě letos a nejpozději příští rok. Borovský však zatím neprozradil, jak se bude stanice jmenovat, ani jaké bude její tematické zaměření. Programová skladba se přerozdělí. Každá stanice bude mít jiný charakter. Nemůžu to ještě naznačit, ale ne proto, že bych to nechtěl říci, ale z důvodu kontextu vyjednávání akvizičních obchodů, uvedl šéf televize JOJ a dodal: Nakupujeme pomalu a potichu.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: JOJ Klub nebude novou televizní stanicí, říká šéf TV JOJ František Borovský

Borovský vyloučil, že by JOJ do budoucna provozovala například sportovní stanici. Důvodem je velká konkurence na trhu a vysoká cena vysílacích práv. Diváci se určitě nedočkají ani hudební nebo dokumentární televize. Jdou tu konkurenti, kteří opravdu produkují dobré věci, zdůvodnil Borovský. Programů, které je možné ještě na Slovensku spustit, je podle jeho slov ještě dost. Konkurenční Markíza provozuje prozatím dvě stanice. Kromě stejnojmenného kanálu i televizi Doma. Je také držitelem licence pro chystanou televizi Markíza Cinema.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.