Hlavní navigace

Třetina lidí v EU neumí vůbec s počítačem

Jiří Macich ml.

Eurostat včera zveřejnil výsledky svého průzkumu, z něhož vyplývá, že 37 procent obyvatel EU ve věku od 16 do 74 let vůbec neumí zacházet s počítačem. Ženy v EU nejsou počítačově gramotné v 39 procentech případů. U mužů je to 34 procent. Poměrně překvapující je, že ve věkové skupině 16 až 24 let se najde 10 procent počítačově negramotných lidí. Žádné znalosti o počítačích nemá podle Eurostatu více než polovina obyvatel Řecka, Itálie, Maďarska, Kypru, Portugalska a Litvy. Údaje týkající se České…

Eurostat včera zveřejnil výsledky svého průzkumu, z něhož vyplývá, že 37 procent obyvatel EU ve věku od 16 do 74 let vůbec neumí zacházet s počítačem. Ženy v EU nejsou počítačově gramotné v 39 procentech případů. U mužů je to 34 procent. Poměrně překvapující je, že ve věkové skupině 16 až 24 let se najde 10 procent počítačově negramotných lidí. Žádné znalosti o počítačích nemá podle Eurostatu více než polovina obyvatel Řecka, Itálie, Maďarska, Kypru, Portugalska a Litvy. Údaje týkající se České republiky Eurostat nezveřejnil. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
26. 6. 2006 22:39
QT (neregistrovaný)
A co je na tom divného, že určitá část mladých spoluobčanů neumí pracovat s počítačem? Do školy nechodí, peníze ze sociálních dávek utrácejí za fet, proč by měli všichni umět pracovat s počítačem? Z čeho tento předpoklad vyplývá? Z toho, že to umí všichni z okolí autora?