Hlavní navigace

Trh s placenou televizí v Evropě se odhaduje na 30 miliard euro

28. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 6. 2007

Evropské tržby z placené televize se pro letošní rok odhadují na 30 miliard euro, což je o 12,6 procenta více než v roce 2006. Počet domácností, které budou na konci letošního roku přijímat digitální televizi, a to prostřednictvím jakékoli vysílací platformy, dosáhne 68 milionů, což bude 41 procent ze všech domácností na starém kontinentu. Vyplývá to z průzkumu „2006 European TV Market Analysis“ italské agentury ITMedia Consulting.

Content tip EARLY

Z analýzy vyplývá, že televizní trh v západní Evropě loni zaznamenal meziroční růst o 6,2 procenta, zatímco o rok dříve to bylo 7,4 procenta a v celkových tržbách dosáhl 80 miliard euro (placené i neplacené kanály). Rostl i počet abonentů placené televize. Koncem roku 2006 přijímalo 30 procent evropských domácností nějakou formu placené televize.

ITMedia Consulting ale varuje, že placené vysílací platformy s klasickými televizními stanicemi čeká stále větší konkurence. Zejména s příchodem nových druhů distribuce televizního signálu, zejména zemské digitální televize, volně šířených satelitních stanic a IPTV se zisky provozovatelů placených kanálů sníží. Podle analýzy společnosti Jupiter Research, zveřejněné letos v lednu, dokonce nastane soumrak placených televizí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).