Hlavní navigace

Tři ze čtyř nových mobilních aplikací jsou pro Apple iOS, Android ztrácí

15. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma Flurry Analytics, která pro 45 tisíc mobilních vývojářů měří, jak lidé používají jejich aplikace, zveřejnila zajímavé srovnání úspěšnosti operačních systémů Google Android a Apple iOS. Graf: Flurry.com Zatímco loni podíl projektů pro Android stabilně rostl a letos v prvním čtvrtletí již bylo 36 procent nově vyvíjených aplikací určeno pro otevřený operační systém od Google, na jaře začal Apple získávat zpět ztracené pozice a ve druhém kvartálu posílil na 72 procent (15 procent pro iPad a…

Firma Flurry Analytics, která pro 45 tisíc mobilních vývojářů měří, jak lidé používají jejich aplikace, zveřejnila zajímavé srovnání úspěšnosti operačních systémů Google Android a Apple iOS.


Graf: Flurry.com

Zatímco loni podíl projektů pro Android stabilně rostl a letos v prvním čtvrtletí již bylo 36 procent nově vyvíjených aplikací určeno pro otevřený operační systém od Google, na jaře začal Apple získávat zpět ztracené pozice a ve druhém kvartálu posílil na 72 procent (15 procent pro iPad a 57 procent pro iPhone a iPod Touch). Flurry to vysvětluje uvedením druhé generace iPadu a rozšířením iPhonů do sítě amerického mobilního operátora Verizon.

Podle jiné zprávy z tohoto týdne uživatelé iPhonů a iPadů stahují o 61 procent víc aplikací než majitelé telefonů s Androidem a v průměru jsou ochotni za jednu aplikaci zaplatit o něco víc. 

BRAND

V Česku k větší popularitě iOS mezi vývojáři přis­pívá také fakt, že Google stále neumožňuje Čechům oficiálně přijímat platby za aplikace prodané přes Android Market.

Zdroj: All Things Digital

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).