Hlavní navigace

Předinstalovaná trial verze MS Office míří na netbooky

18. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft Office 2007 ve zvýhodněné edici pro domácnosti a studenty bude nyní předinstalována na některých netboocích (údajně až na 70 procentech modelů mířících na trh). Microsoft se na tom dohodl se společnostmi Acer, Asus, Hewlett-Packard, Lenovo i Toshiba. Půjde ale o časově omezenou zkušební verzi. Microsoft tvrdí, že chce tímto krokem usnadnit majitelům netbooků bez CD/DVD mechaniky instalaci své kancelářské sady, protože po pozdějším zakoupení klasické krabicové verze bude stačit u…

Microsoft Office 2007 ve zvýhodněné edici pro domácnosti a studenty bude nyní předinstalována na některých netboocích (údajně až na 70 procentech modelů mířících na trh). Microsoft se na tom dohodl se společnostmi Acer, Asus, Hewlett-Packard, Lenovo i Toshiba. Půjde ale o časově omezenou zkušební verzi. Microsoft tvrdí, že chce tímto krokem usnadnit majitelům netbooků bez CD/DVD mechaniky instalaci své kancelářské sady, protože po pozdějším zakoupení klasické krabicové verze bude stačit u nainstalované trial verze jen zadat produktový klíč. Navíc pak ještě mohou z instalačního DVD kancelářský balíček instalovat i na další dva počítače v domácnosti, což licence edice Office 2007 pro domácnosti a studenty umožňuje.

Faktem ale je, že podobně mohou uživatelé postupovat i bez předinstalované trial verze. Časově omezenou zkušební verzi Office 2007 lze stáhnout již delší čas z Internetu (vč. např. Slunečnice.cz) a také ji pak mohou uživatelé povýšit na časově neomezenou verzi zadáním kódu ze zakoupené krabice. Skutečným motivem je spíš oslovení nových zákazníků. Není se ale co divit. Netbookům se věští světlá budoucnost a i proto Microsoft prodloužil dostupnost Windows XP pro tato zařízení, když od jeho hardwarově příliš náročných Windows Vista dali výrobci netbooků ruce pryč. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).