Hlavní navigace

Trnavský závod Sony padne ve prospěch Nitry

5. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
5. 10. 2006

Továrna na výrobu televizorů ve slovenské Trnavě, kterou provozuje firma Sony, utlumila výrobu klasických vakuových obrazovek a příští rok nejspíš zanikne úplně. Na dnešní tiskové konferenci k novým LCD modelům předního výrobce elektroniky to oznámil Trade Marketing Manager Ivan Trachta. Zhruba 1500 zaměstnanců se ale o práci bát nemusí. Před měsícem se totiž společnost Sony rozhodla vybudovat na Slovensku moderní závod, který vyroste v ani ne 50 kilometrů vzdálené Nitře. Práce tu bude pro 3000 lidí a Sony počítá s tím, že sem kvalifikované pracovníky z Trnavy převede. Stavba nitranského závodu začne letos v zimě, první televizor ho opustí zhruba v polovině přístího roku, každoroční produkce by měla představovat tři miliony LCD televizí. Právě technologie LCD je podle prodejních výsledků mezi zákazníky v Evropě nejoblíbenější.

V zítřejším článku se můžete těšit na představení podzimní produktové řady televizorů Sony, které nejenže mají DVB-T tuner, ale také jsou připravené na plné HD.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).