Hlavní navigace

Trošku jsme si hráli, komentuje Nova čtvrteční deformaci obrazu

12. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
12. 10. 2007

Za čtvrteční problémy s deformovaným obrazem Novy může sama televize. Včera jsme si tady trochu hráli. Ta chyba byla na naší straně a byla viditelná pouze v digitální distribuční síti. Netýkala se tedy analogového příjmu. Všichni se prostě učíme a někteří za pochodu. Do budoucna se nemáte čeho bát, prohlásil ředitel zpravodajství Novy Martin Ondráčekon line rozhovoru na serveru iDnes.cz.

MMF24

Nova vysílala čtvrteční Televizní noviny a poté i některé další večerní pořady ve formátu 16:9 a chvílemi přepínala na formát 4:3. Divákům digitálních vysílacích platforem, ale také analogové kabelové televize od společnosti UPC se ale nasazení širokoúhlého formátu automaticky nepřepnul obraz na nový formát a deformoval se. Bez manuální úpravy prostřednictvím dálkového ovladače byl na stranách oříznutý, takže nebylo vidět ani celé logo televize Nova a lišty ve zpravodajství byly nečitelné.

Podle Ondráčka by se čtvrteční potíže neměly opakovat. Na dotaz čtenáře, který nemá televizi s širokoúhlou obrazovkou, zda uvidí vysílání Novy už jenom „šišatě“, ředitel zpravodajství odpověděl, že nikoli.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).