Hlavní navigace

TrueCrypt 6.0 výrazně rychlejší s vícejádrovými procesory

Jiří Macich ml.

Vyšla nová verze populárního nástroje pro šifrování dat na pevném disku: TrueCrypt 6.0. Hlavní novinkou je podpora vícejádrových procesorů ve smyslu využití jejich potenciálu při šifrování a dešifrování dat, což zvyšuje rychlost v přímé úměře k počtu jader procesoru. U počítačů se čtyřjádrovým procesorem má být tedy rychlost šifrování/dešifrování čtyřnásobná. Novinek je ale samozřejmě více. Uživatelům Windows například tvůrci programu slibují až o dvacet procent rychlejší probouzení systému z…

Vyšla nová verze populárního nástroje pro šifrování dat na pevném disku: TrueCrypt 6.0. Hlavní novinkou je podpora vícejádrových procesorů ve smyslu využití jejich potenciálu při šifrování a dešifrování dat, což zvyšuje rychlost v přímé úměře k počtu jader procesoru. U počítačů se čtyřjádrovým procesorem má být tedy rychlost šifrování/deši­frování čtyřnásobná. Novinek je ale samozřejmě více. Uživatelům Windows například tvůrci programu slibují až o dvacet procent rychlejší probouzení systému z režimu spánku, když je jeho diskový oddíl šifrovaný. Pod Windows XP také byly opraveny problémy s pokusem šifrování systémového oddílu, který používal souborový systém FAT16 či FAT32.

Našli jste v článku chybu?
7. 7. 2008 14:46
TNT (neregistrovaný)
Před rokem jsem si koupil do notebooku Drivecrypt Plus od Securstar. Tehdy jsem hledal soft, který umí zašifrovat celý disk i s operačním systémem, featury v podobě zadání hesla při bootování do černé obrazovky a heslovaný screensaver mi přišly vhod později. Zeptám se, vás uživatelů, jak na tom je Truecrypt teď, jak vypadá bootování (je možné mít černou obrazovku při bootu u celodiskového šifrování, bez žádných nápisů? co screensaver?). Někdy později si to zkusím instalovat pokusně na desktopu.
7. 7. 2008 14:03
Pet (neregistrovaný)
Vynikající aplikace, používám dnes a denně, a i vývoj je velice zajímavý.