Hlavní navigace

TrustPort uvádí portable antiviry v češtině

27. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TrustPort rozšiřuje své portfólio bezpečnostního řešení o dva nové antivirové programy: TrustPort Antivirus 2009 a TrustPort PC Security 2009. Kromě zvýšení rychlosti činnosti antivirového modulu údajně o 30 až 50 procent přinášejí zajímavou novinku. V poslední době jsou populární tzv. portable programy, které si uživatelé přenášejí s sebou na USB flash disku z jednoho počítače na druhý. TrustPort Antivirus 2009 i TrustPort PC Security 2009 zahrnují funkci pro vytvoření mobilního antiviru,…

TrustPort rozšiřuje své portfólio bezpečnostního řešení o dva nové antivirové programy: TrustPort Antivirus 2009 a TrustPort PC Security 2009. Kromě zvýšení rychlosti činnosti antivirového modulu údajně o 30 až 50 procent přinášejí zajímavou novinku. V poslední době jsou populární tzv. portable programy, které si uživatelé přenášejí s sebou na USB flash disku z jednoho počítače na druhý. TrustPort Antivirus 2009 i TrustPort PC Security 2009 zahrnují funkci pro vytvoření mobilního antiviru, který může běžet právě přímo z USB flash disku.

Novinkou jsou pak samostatné portable antiviry TrustPort Antivirus USB Edition a TrustPort Antivirus U3 Edition, které mají konkurovat třeba ClamWin Portable. První zmíněný program nabízí funkce jako je klasické skenování, heuristická analýza, test virtuálním počítačem nebo automatické skenování nově připojených jednotek. Zajišťuje rezidentní ochranu flash disku, provádí na vyžádání kontrolu disků a složek hostitelského počítače. TrustPort Antivirus U3 Edition je určen výhradně pro U3 smart disky nabízí kompatibilitu se správcem programů U3 Launchpad, který se dodává na každém U3 smart disku. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.