Hlavní navigace

TÚ SR zveřejnil připomínky k digitální dividendě na Slovensku

19. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 5. 2009

Slovenský telekomunikační úřad (TÚ SR) dnes na svém webu zveřejnil vyhodnocení veřejné diskuse k tzv. digitální dividendě, tedy využití kmitočtového spektra po vypnutí analogového terestrického vysílání. Server DigiZone.cz na to upozornil mluvčí tohoto regulačního orgánu Roman Vavro. Na devět předložených otázek odpověděly tři fyzické a pět právnických osob.

DOKUMENT: Vyhodnocení diskuse k využití digitální dividendy

Vavro konstatoval, že jde o krok, který je běžný ve všech zemích, které přecházejí z analogového na digitální terestrické vysílání. Připomínky, které mohla dodat i veřejnost, bylo možné zasílat do 3. dubna. Z dokumentu vyplývá, že své poznámky k němu měla např. Slovenská televize a telekomunikační operátoři Orange Slovensko a Slovak Telekom. Právě STV uvedla, že vzhledem ke kvalitě šíření signálu je frekvenční pásmo vhodné k celému spektru služeb elektronických komunikací.

BRAND

DOKUMENT: Závěry z veřejné diskuse k využití digitální dividendy

V budoucnosti má Slovenská televize v úmysle využívat pro šíření veřejnoprávních televizních programů i přicházející nové technologie, jako jsou např. LTE sítě a jiné širokopásmové služby. STV dále dala najevo očekávání, že rozhodnutí TÚ SR v sobě bude obsahovat nejen současné potřeby televizních vysílatelů, ale také garanci budoucího technologického rozvoje, především pak dostatečnou šířku spektra pro vysílání ve vysokém rozlišení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).