Hlavní navigace

Tureckou telenovelu nasadí v létě i Jojka, která kritizovala Šeherezádu

22. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2011

Tisíc a jedna noc je odpad, který nemá v hlavním vysílacím čase co dělat. Tak silnými slovy zkritizoval koncem letošního března generální ředitel slovenské televize Joj František Borovský konkurenční televizi Markíza za vysílání turecké telenovely Tisíc a jedna noc v prime time, kde od Nového roku porážela všechny ostatní pořady a oslovovala dokonce víc diváků, než hlavní zpravodajskou relaci Markízy. Stačily jen tři měsíce a je to právě televize Joj, kdo nasazuje do prime time podobnou tureckou telenovelu.

K TÉMATU: Češi nesnesnou kdejaké smetí, hodnotí neúspěch Tisíce a jedné noci v prime time šéf Jojky

Divák u našich sousedů ignorováním turecké telenovely překvapivě ukázal, že není odkázaný na každé smetí v prime time, řekl v březnovém rozhovoru pro server Mediálne.sk Borovský. Joj podle něj nepotřebuje oslovovat diváky, kteří potom pojmenovávají svoje děti Onur nebo Šeherezáda podle hlavních hrdinů Tisíce a jedné noci. Ředitel Jojky tak reagoval na medializované případy romských novorozenců, kterým tato jména dali jejich rodiče pod vlivem televize Markíza.

MM AI t

ČTĚTE TAKÉ: Ředitelka Markízy: Televize Joj kazí vkus diváka, je hodně pokleslá

Od příští neděle 3. července bude Jojka vysílat čtyřikrát týdně večer od 20:15 hod. telenovelu Láska v Istanbulu (v pondělí, pátek, sobotu a neděli). Markíza i v létě pokračuje s Tisíci a jednou nocí, které věnuje čtyři večery v týdnu, vždy od pondělí do čtvrtka od 20 hodin. Navíc se připravuje koupit další turecké telenovely a do výroby plánuje vlastní obdobný seriál. To česká televize Nova už s telenovelou v hlavním vysílacím čase riskovat nechce a ačkoli v létě zdvojnásobí dávky Šeherezády, nabídne je od pondělí do pátku vždy jen od 17:35 do 19:30 hod.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).