Hlavní navigace

Tuzemská Fashion TV se bude soudit, nelíbí se jí zneužití její značky

14. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 7. 2009

Módní a lifestylové stanici Fashion TV, respektive její česko-slovenské pobočce, se nelíbí, že v současné době dochází na tuzemském trhu k pošpiňování jejího dobrého jména, a to prostřednictvím domény www.fashiontv.cz, kterou provozuje Jiří Doležal. Ten však nemá s módním kanálem nic společného. Doležal má tuto doménu zaregistrovanou od roku 2006 a odmítl ji společnosti Carolinas Corporation, provozovateli česko-slovenské Fashion TV, odprodat.

Na webu fashiontv.cz je k dispozici několik položek jako Móda, Miss, Modeling, Společnost apod., působí však amatérským dojmem – jde o informační web bulvárního vzezření, který může Fashion TV připomínat také logem. I to mohl být, proč se společnost Carolinas Corporation proti těmto stránkám ohrazuje.

Pan Doležal je majitelem domény www.fashiontv.cz, vydává se za člověka reprezentujícího tuto originální značku, zneužívá její dobré jméno a poškozuje ji. Jediným subjektem majícím licenci pro mediální aktivity k jejímu používání značky Fashion TV v ČR a na Slovensku je firma Carolinas Corporation, sdělila dnes novinářům výkonná ředitelka televize Zuzana Poláčková.

Lupa tip MF temata2

Po provozovateli webu požaduje firma zdržení se protiprávního jednání, změnu doménového jména, přiměřené zadostiučinění, náhradu škody a náklady řízení. Fashion TV působí na česko-slovenském trhu od 1. března letošního roku. Už tehdy sám Jiří Doležal upozorňoval na to, že značku Fashion TV si založil již o šest měsíců dříve než její současní provozovatelé, konstatoval týdeník Strategie.

ČTĚTE TAKÉ:
Jaká bude česko-slovenská Fashion TV? Na satelitu trvale nekódovaná
Fashion TV se představila českému a slovenskému trhu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.