Hlavní navigace

Tuzemská obdoba videoportálu Netflix nabízí streaming filmů zdarma

13. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Musíte se ale smířit s reklamou a horší obrazovou kvalitou. Na službě Ivio je k dispozici zhruba tisícovka filmů a seriálů. Část z nich ale zhlédnete pouze za úplatu.

Společnost Hollywood Classic Entertainment dnes oficiálně spustila službu Ivio, která na první pohled připomíná americký videoportál Netflix. Uživatelé mohou prostřednictvím videoportálu zhlédnout filmy a seriály bez nutnosti registrace. Většina titulů, kterých je v současné době zhruba tisícovka, je k dispozici zdarma. Možnost bezplatného sledování je ale vykoupena videoreklamou a nižší kvalitou obrazu. Pro přehrání je nutné mít nainstalovaný Silverlight od Microsoftu.

Jde o vyslyšení veřejnosti, která má hlad po filmech, už si nekupuje DVD, ale snaží se dostat k filmům skrz nějaké servery, jako je Ulož.to nebo Hellspy a podobně a využívají nabídku internetu, byť je to nelegální obsah, osvětlil důvody spuštění služby ředitel Hollywood Classic Entertainment Martin Paleček.

BRAND

Některé tituly díky licenčním omezením mohou zhlédnout pouze registrovaní uživatelé, kteří si zakoupí prémiový účet. Jeho cena se pohybuje od 39 Kč za den až po 1999 Kč na rok. Předplatitelé mají k dispozici kompletní filmotéku a mohou filmy a seriály sledovat bez reklam a v HD kvalitě.

V první fázi je Ivio dostupné pouze prostřednictvím webového rozhraní. V horizontu dvou týdnů se ale má objevit mobilní aplikace pro platformu iOS a do měsíce se dočkají aplikace i majitelé mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android. V budoucnu by k Ivio mělo být možné přistupovat i prostřednictvím chytrých televizí.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).