Hlavní navigace

TV 7 by chtěla na trh vstoupit v září

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 6. 2009

Šéfredaktor zpravodajství RTA Ondřej Kopa promluvil na včerejším Národním setkání starostů k novému projektu televize TV 7, který by měl brzo vstoupit do digitálního terestrického multiplexu 3. Regionální zpravodajství považujeme stále za pole neorané, upozornil Kopa. Třikrát denně by mělo docházet k rozpojování do sedmi regionálních center a bude se kopírovat v podstatě zpravodajství z krajů tak, jak byly známy do roku 1990.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Spor CDG a TV 7 o šíření signálu vnímá ČTÚ jako technickou překážku

Na trh bychom po jednotlivých regionech měli vstupovat v září. Začínáme na jižní Moravě a ke konci roku nastupují jižní Čechy, pak střední Čechy a východní Čechy, a poté půjdeme podle toho, jak bude republika digitalizována, upřesnil rozšiřování TV 7 šéfredaktor zpravodajství RTA. Nedávno začal Český telekomunikační úřad řešit spor mezi touto televizí a společností CDG, provozovatelem multiplexu 3. TV 7 měla podle kompenzační licence zahájit vysílání nejpozději začátkem června, ale s operátorem se nedohodla na podmínkách vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.