Hlavní navigace

TV 7 by mohla být prvním kandidátem do multiplexu 4

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 6. 2009

Nová regionálně zaměřená digitální televize TV 7 by mohla být prvním kandidátem pro multiplex 4, pokud by se s provozovatelem dohodla na vysílání jen v určitém regionu. Jak je známo, Český telekomunikační úřad momentálně řeší spor provozovatele této televize s operátorem multiplexu 3, který mu nechce umožnit vysílat jen v určitém regionu. Jak vyplývá ze stanovisek, provozovatel TV 7 měl zájem spustit vysílání zatím jen v Brně, kde má technické zázemí, nicméně operátor multiplexu 3, společnost Czech Digital Group, mu nabízela jen šíření signálu v celé síti.

ČTĚTE TAKÉ: Spor CDG a TV 7 o šíření signálu vnímá ČTÚ jako technickou překážku

Pokud by se obě strany nedohodly, nebo pokud by ČTÚ rozřešil spor v neprospěch vysílatele, tak by nová televize mohla být prvním vážným kandidátem na umístění do multiplexu 4, byť jen dočasně. Tento multiplex zatím vysílá jen technické testy a pokrývá zatím jen čtvrtinu populace. Nicméně má pokrytí i v Brně, a nemá stálé klienty. Proto by to pro novou regionálně zaměřenou televizi mohla být zajímavá přechodná alternativa.

MMF24

DALŠÍ INFORMACE: TV 7 by chtěla na trh vstoupit v září

Nová celoplošná televize TV 7 by chtěla vstoupit na trh v září. Provozovat ji bude společnost EBD, která patří do skupiny podnikatele Jaroslava Berky, majitele Regionální televizní agentury RTA. Na trh bychom po jednotlivých regionech měli vstupovat v září. Začínáme na jižní Moravě a ke konci roku nastupují jižní Čechy, pak střední Čechy a východní Čechy, a poté půjdeme podle toho, jak bude republika digitalizována, upřesnil rozšiřování TV 7 šéfredaktor zpravodajství RTA Ondřej Kopa na Národním setkání starostů k novému projektu regionální televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).