Hlavní navigace

TV 7 chtěla začít vysílat pouze v Brně, CDG ji nabídla celoplošnost

22. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
22. 5. 2009

Nová digitální televize TV 7, kterou na základě kompenzační licence připravuje společnost EBD, chtěla zahájit vysílání v první fázi pouze v Brně. Na to ale nepřistoupil provozovatel digitálního multiplexu 3, společnost Czech Digital Group, která nabídla vysílateli celoplošné šíření signálu. Sama TV 7 má být podle licence celoplošnou televizí, na které se budou podílet regionální programy.

K TÉMATU: TV 7 nezahájí vysílání v květnu, argumentuje technickou překážkou

TV 7 jsme nabídli celoplošné vysílání, jenže táto televize měla zájem začít vysílat zatím pouze v Brně. Pro nás to není možné, protože provozujeme a platíme za celou síť, proto jsme na to nepřistoupili,“ uvedl pro Digizone.cz výkonný ředitel CDG Tomáš Vlček.

Provozovatel TV 7, společnost EBD se obrátila na Český telekomunikační úřad, který bude řešit nedohodu CDG a EBD jako obchodní spor. Zatím ale není jasné, kdy by měl rozhodnout. Na verdikt čeká i provozovatel multiplexu, toto rozhodnutí by mohlo ovlivnit i jednání s dalšími vznikajícími televizemi.

KL24

VÍCE INFORMACÍ: TV 7 se zřejmě rozběhne, zatím s omezeným programem

Program TV 7 musí zahájit vysílání na základě kompenzační licence. Roční lhůta pro zahájení vysílání měla uplynout právě v květnu. Provozovatel ale argumentuje technickou překážkou, čímž upozorňuje na fakt, že se nedohodl na podmínkách za šíření signálu. Pokud se podaří prokázat technickou překážku, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mu nemůže licenci odejmout. V jiném případě by totiž po uplynutí roční lhůty zahájila s provozovatelem řízení o odnětí licence.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).