Hlavní navigace

TV 7 nezahájí vysílání v květnu, argumentuje technickou překážkou

11. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 5. 2009

Regionální televize TV 7, kterou na základě kompenzační licence připravuje společnost EBD, nespustí v květnu avizované vysílání. Držitel licence se nedohodl s provozovatelem multiplexu na smluvních podmínkách, a požádal Český telekomunikační úřad, aby spor rozhodl. Až do rozhodnutí sporu tedy nový kanál nezahájí vysílání, neboť mu v tom brání technická překážka.

DALŠÍ INFORMACE: Nový digitální kanál TV7 musí začít nejpozději v květnu

TV 7 je společný projekt regionálních televizí sdružených v síti RTA podnikatele Jaroslava Berky. Na základě kompenzační licence je to první projekt této skupiny, který měl letos zahájit vysílání. Roční lhůta pro zahájení vysílání měla uplynout právě v květnu. Pokud se provozovateli podaří prokázat technickou překážku, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mu nemůže licenci odejmout. V jiném případě by totiž po uplynutí roční lhůty zahájila s provozovatelem řízení o odnětí licence.

Cloud23

ČTĚTE DÁLE: TV7 se zřejmě rozběhne, zatím s omezeným programem

O programu TV 7 zatím nejsou bližší informace. Ví se jen to, že půjde o projekt regionálních televizí, které kromě tohoto programu budou spolupracovat i na kanálu RTA. Ten má též nárok na kompenzační licenci, ale dosud o ní nepožádal. O projektu TV 7 připravujeme na Digizone.cz i stálý text, který zveřejníme v průběhu tohoto týdne.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).