Hlavní navigace

TV Barrandov by mohla ještě letos v multiplexu 2 spustit promosmyčku

27. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 10. 2008

Zemský digitální multiplex 2, v němž budou od pátku 31. října vysílat televize Nova a Prima, by mohla ještě v letošním roce doplnit propagační smyčka připravované digitální televize Barrandov. Podle Marie Fianové, mediální zástupkyně Českých Radiokomunikací, které jsou operátorem multiplexu 2, dostaly všechny tři televize, které projevily zájem vysílat v této digitální síti, nabídku na umístění promosmyčky svých dalších programů.

Nabídli jsme televizím, že mohou dodat svoji reklamní smyčku, kterou bychom jim mohli vysílat jako určitý identifikátor. Divák by potom věděl, že na tomto kanálu mu k určitému datu naskočí nový program. Záleží ale na televizích, zda tyto smyčky dodají, řekla Fianová serveru DigiZone.cz. Podle Jiřího Vykydala, vedoucího útvaru rozvoje a investic ČRa, je ale otázkou, zda by tuto smyčku mohly ke svým novým programům vysílat i Nova s Primou.

BRANDstorming tip2

Záleží na tom, jak to budou mít vyjednané s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli licenčním podmínkám. Nevím, jestli si mohou dovolit bez licence vysílat nějakou smyčku. U Barrandova to je něco jiného, řekl Vykydal. Televize Barrandov již licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání má a plánuje odstartovat 11. ledna 2009. Pokud by chtěla předtím vysílat reklamní smyčku, musela by se ale na tom dohodnout s RRTV, protože toto vysílání by neodpovídalo schématu ve vydané licenci.

Televize Nova na svůj bonusový filmový kanál Nova Cinema zatím reklamní smyčku vysílat nemůže, protože si zatím ani nepožádala o vydání tzv. bonusové licence pro celoplošné zemské digitální vysílání tohoto programu. Prima sice už licenci pro druhý program Prima klub má, ale stejně jako TV Barrandov by se ohledně vysílání smyčky musela dohodnout s RRTV. Nova s Primou také dosud nepodepsaly smlouvu s ČRa o zařazení do multiplexu 2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).