Hlavní navigace

Prima klub

Jaké by mohly být multikanálové strategie televizí Nova a Prima?

O vlastní celoplošný multiplex usiluje už léta televize Nova, jejíž hlavní program se už druhým rokem potýká s nebývalým odlivem diváků. Nova se podle svého nynějšího šéfa Jana Andruška soustředí na multikanálovou strategii, kdy i výsledky sledovanosti prezentuje spíše v součtu dvou hlavních programů, než jen na samotné Nově. Stejným směrem se vydává i konkurenční Prima, které jako jediné z původních analogových plnoformátových televizí u nás sledovanost stoupá, i když jen mírně. Jaké tedy jsou nebo mohou být multikanálové strategie těchto dvou televizí?

Doba čtení: 11 minut

Proč Prima odsouvá svůj třetí kanál na vedlejší kolej?

Až dosud žádný z projektů „velkých televizí“ nestartoval v naprosté mediální tichosti a úplné izolaci od mediální reality. Nová stanice televize Prima s názvem R1 je výjimkou. Její dosavadní existence budí dojem, jakoby se o ní ani nemělo vědět. Regionální televize sdružené pod stejnou značkou získaly v minulosti víc mediálního prostoru než tento nový celoplošný kanál.

Doba čtení: 2 minuty

Dvě televize v jednom: Prima šetří, tři celoplošné programy by neutáhla

Televize Prima minulý týden přišla a zároveň nepřišla o vysílací licenci pro svůj třetí program Prima Klub. Stanice zaměřená na ženy měla začít vysílat nejpozději v polovině letošního roku na základě licence udělené programové síti regionálních televizí ovládaných Primou (a od loňského roku označovaných zkratkou R1). Prima Klub se měl objevit v některém ze tří celoplošných „komerčních“ multiplexů, v kabelu a také na satelitu. Objeví, ale ve velmi okleštěné verzi a pod jiným názvem.

Doba čtení: 5 minut

Týdenní revize: Prima vzdala samostatný Prima Klub

Událostí číslo jedna za právě končící týden by se určitě stala konference Milníky digitální televize, kde se sešli jako tradičně zástupci vysílatelů a výrobců elektroniky, kdyby nevydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) tiskovou zprávu, ze které bylo zřejmé, že projekt kanálu Prima Klub byl na pár let uložen k ledu a nahradí ho vysílání regionálních televizí R1. Regionální televize TV 7, resp. její provozovatel, společnost EBD, pak oznámila, že z technických důvodů nemůže zahájit vysílání.

Doba čtení: 7 minut

Z Primy Klub bude R1, o svou pozici se podělí s Cool TV

Doba čtení: 1 minuta

Kabelové TV si registrovaly u RRTV nové kanály

9. 4. 2009 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Operátoři multiplexů 1, 2 a 3: Stížnosti diváků ustaly, čeká nás ale horký duben

Šest týdnů před plánovaným termínem vypínání analogového televizního vysílání z městského vysílače v Praze na Žižkově se server DigiZone.cz setkal se zástupci operátorů multiplexů 1, 2 a 3. Karel Moulík z České televize, Jan Hamáček z Českých Radiokomunikací a Jiří Rajdus ze společnosti Czech Digital Group odpovídali na otázky týkající se nových digitálních vysílačů v Ostravě a Brně, měření pokrytí a spouštění digitálních dokrývačů.

Doba čtení: 9 minut

Marek Singer: Prima Klub nebudeme spouštět za každou cenu

1. dubna startuje na českých obrazovkách nová televize s názvem Prima Cool. Vedení české komerční dvojky ji představilo minulý týden na velmi netradiční tiskové konferenci a server DigiZone.cz při té příležitosti vyzpovídal ředitele Primy Marka Singera. Řeč nebyla pouze o Primě Cool, ale i o dalším chystaném kanálu Prima Klub, na který získala FTV Prima licenci loni v červnu. Singer se zmínil také o tom, zda bude vysílání Coolu širokoúhlé a proč upřednostnil dabing před originálním zněním zahraničních pořadů s titulky.

Doba čtení: 11 minut

Majitel Primy investuje do Cool TV částku od 2,5 do 3,5 miliardy korun

Doba čtení: 1 minuta

Prima Cool odstartuje 1. dubna. Nabídne i anglickou Premier League

Třetí kanál z rodiny televize Prima, mužský program Prima Cool, který však paradoxně začne vysílat dříve než druhý Prima Klub (plánovaný program pro ženy), odstartuje 1. dubna krátce po 18. hodině. Vedení televize zatím nechává veškeré informace o schématu Primy Cool zahalené rouškou tajemství, něco však už chce prozradit na čtvrteční tiskové konferenci. Serveru DigiZone.cz se podařilo zjistit, že kromě již potvrzeného seriálu Futurama se na Primě Cool objeví určitě také Big Bang Theory, o kterém média prozatím pouze spekulovala. Největším překvapením však bude zřejmě přesun anglické Premier League z hlavního kanálu Primy právě na Cool.

Doba čtení: 5 minut

Očistí Prima Cool velkou Primu od „neženských“ pořadů?

Televize Prima tento týden získala licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání programu Prima Cool zaměřeného na muže. Jde o bonusovou licenci za souhlas s Technickým plánem přechodu (TPP), kterým se Prima zavázala vypínat analogové vysílače podle časového harmonogramu obsaženého v TPP. Prima Cool začne vysílat v dubnu na poslední volné pozici multiplexu 2, a programovému oddělení Primy rozhodně přibude práce.

Doba čtení: 2 minuty

Prima Cool odstartuje do dubna, Prima klub má lhůtu do července

Doba čtení: 2 minuty

Cool je zatím pouze pracovním názvem druhé Primy

Doba čtení: 1 minuta

Jaký byl digitální rok 2008? V pozemním vysílání přelomový

Stačí si vzpomenout, jaké průtahy dělaly komerční televize se schvalování předchozích verzí Technického plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP). Letos se podařilo nejen schválit TPP, ale Nova s Primou s ním souhlasily, požádaly si o bonusové licence pro druhé programy (Prima i o třetí) a operátoři všech multiplexů začali postupně zapínat nové digitální vysílače. Nezaháleli ale ani provozovatelé neterestrických digitálních platforem.

Doba čtení: 11 minut

Ředitel Primy pro LN: Druhý kanál spustíme do dubna

Doba čtení: 1 minuta

Prima nechce komentovat, jak se bude jmenovat její bonusový program

Doba čtení: 1 minuta

Václav Žák: Nova může do DVB-T dostat i více než dva programy

Televizi Nova nikdo nebrání v tom, aby českou verzi hudebního kanálu MTV provozovala jako převzatý program v některé ze zemských digitálních sítí. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to říká předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák, podle něhož záleží čistě na operátorech multiplexů, zda by takový program zařadili do své sítě. Řeč přišla také na regionální odpojování v digitálním vysílání Primy a na návrh novely vysílacího zákona, který řeší přechod na zemské digitální rozhlasové vysílání.

Doba čtení: 14 minut

Prima požádala o kompenzační licenci za souhlas s TPP

Doba čtení: 1 minuta

Václav Žák: Pro Prima klub neplatí podmínka odpojování regionů

Doba čtení: 1 minuta

Jak se budou digitální Nova a Prima rozšiřovat do dalších regionů?

Od pátku 31. října 2008 naladí pozemní digitální vysílání televizí Nova a Prima až 51 procent obyvatel České republiky. K osmi digitálním vysílačům multiplexu 2 se do konce roku přidá ještě jeden. Jak se bude tato digitální síť rozšiřovat do dalších regionů? Kdy si digitální Novu a Primu, ale také jejich bonusové programy a TV Barrandov, naladíte ve vašem bydlišti? Na jakém vysílacím kanálu a s jakým výkonem? Na to by měl odpovědět tento článek s mapami rozvoje multiplexu 2 Českých Radiokomunikací.

Doba čtení: 5 minut

Nova požádala o bonusovou licenci pro pozemní vysílání Novy Cinema

Doba čtení: 1 minuta

Jaroslav Berka: RTA spustí digitální vysílání 15. května 2009

Doba čtení: 2 minuty

Kamil Levinský: Prima bude muset v digitálu snížit počet regionů

Když si budeme v Praze za pár dní ladit set-top boxy, abychom nepřišli o žádný z vysílaných programů, nalezeme pravděpodobně kromě televizních stanic také rezervace TV Barrandov nebo druhého kanálu Primy ve formě upoutávkových smyček. Alespoň o to usiluje Kamil Levinský, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací. Multiplex 2, v němž bude kromě Novy vysílat také Prima, také počítá s regionálním odpojováním, ale ne v takové míře, jako v analogu.

Doba čtení: 6 minut

TV Barrandov by mohla ještě letos v multiplexu 2 spustit promosmyčku

Doba čtení: 1 minuta

Nova a Prima podepíší smlouvy o zařazení do multiplexu 2 příští týden

Doba čtení: 1 minuta

Brněnská kabelovka TKW může rozšířit programovou nabídku

Doba čtení: 1 minuta

Václav Žák: Nevím o tom, že by si Nova s Primou požádaly o bonusy

21. 10. 2008 11:47
Doba čtení: 1 minuta

Lidé na Opavsku přišli o digitální signál. Vrátí se až za dva roky

Nemilého překvapení se dočkali diváci na Opavsku a Bruntálsku, kteří si zvykli přijímat digitální televizi z ostravského vysílače Hladnov (Slezská Ostrava). Po výměně anténních systémů na hladnovském vysílači je vyzařovací diagram nové antény trošku jiný, a Opavsko s Bruntálskem je téměř bez signálu. Do doby, než digitální televize na Ostravsku začnou využívat další dva plánované vysílače – Hošťálkovice a Lysou horu – případně do spuštění dalšího digitálního vysílače na Pradědu, si většina diváků může nechat o digitální televizi jenom zdát.

Doba čtení: 4 minuty

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O Ústecku, satelitní TV z Francie i situaci Gitalu

Po čtrnácti dnech otvíráme opět redakční schránku serveru DigiZone.cz, abychom odpověděli na některé dotazy čtenářů, které do ní přišly. Tentokrát bude řeč o digitalizaci terestrického analogového vysílání na Bukové hoře u Ústí nad Labem i přechodu z komprese MPEG-2 na MPEG-4. Čtenáře také zajímalo, zdali s digitalizací nepřijdou o některé funkce svých přijímačů jako PIP (picture-in-picture) nebo nahrávání na pevný disk analogového DVD rekordéru. A jak je to vlastně s insolvenčním řízením společnosti Gital? Na tyto a další dotazy hledejte odpověď v dnešním článku.

Doba čtení: 6 minut

Prima by se stejným pokrytím šlapala Nově na paty

Pokud by televize Prima měla v analogové éře stejné pokrytí jako Nova, tedy přes 98 % obyvatel České republiky, dosahovala by se stejným programovým schématem stabilně dvacetiprocentního a vyššího podílu na publiku. Proto je zpráva, že se Prima dohodla s Českými Radiokomunikacemi o zařazení do multiplexu 2 po boku Novy, doslova noční můrou pro Novu. Navíc když ve stejné digitální síti v lednu odstartuje další plnoformátová televize Barrandov.

Doba čtení: 3 minuty