Hlavní navigace

Václav Žák: Nevím o tom, že by si Nova s Primou požádaly o bonusy

21. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 10. 2008

Televize Nova a Prima si zatím nepodaly žádost o vydání tzv. bonusové licence pro celoplošné zemské digitální vysílání, na niž mají ze zákona nárok poté, co souhlasily s vládním harmonogramem digitalizace. Takové žádosti jsme zatím neobdrželi, nebo o tom alespoň nic nevím, řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák.

Nova i Prima přitom už 15. srpna, kdy oznámily souhlas s Technickým plánem přechodu na zemské digitální televizní vysílání, slibovaly podat žádosti o bonusové licence nejpozději do dvou měsíců. Nova chce bonusovou licenci využít pro svůj filmový kanál Nova Cinema, zatímco Prima zatím název a zaměření svého bonusového programu tají.

ICTZ23

S oběma bonusovými programy dvou největších tuzemských komerčních televizí počítají do svého multiplexu 2 České Radiokomunikace. Prima však již jednu bonusovou licenci získala díky svým regionálním televizím, které vytvořily regionální programovou síť a splnily tak podmínku zákona pro získání licence pro celoplošné zemské digitální vysílání programu Prima klub. Ten se má zaměřit na ženy.

Licenci pro Prima klub televize získala letos v červnu, lhůta pro zahájení vysílání tomuto kanálu vyprší začátkem června příštího roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.