Hlavní navigace

Prima Cool odstartuje do dubna, Prima klub má lhůtu do července

20. 2. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2009

Pokud nebude chtít televize Prima přijít o licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání nové stanice Prima klub, kterou získala loni v červnu, bude muset zahájit její vysílání nejpozději začátkem letošního července. Právě tehdy totiž vyprší zákonná lhůta 360 dnů pro zahájení vysílání. Provozovatel, který nezačne v této lhůtě vysílat, o licenci ze zákona přijde.

K TÉMATU: Prima Cool získala licenci od RRTV

Prima tento týden získala licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání pro tematický kanál Prima Cool. Program zaměřený na muže má začít vysílat již v březnu a obsadí poslední volnou pozici v digitální síti 2 Českých Radiokomunikací. Nyní je na této pozici informační text, který upozorňuje na brzký start „Primy 2“.

Licenci pro Primu Cool získala Prima na základě svého loňského souhlasu s vládním harmonogramem digitalizace a postupným vypínáním analogového vysílání. Licence byla nároková, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji stejně jako v případě filmového kanálu Nova Cinema musela udělit. Prima Cool zároveň získala oprávnění pro kabelové a satelitní vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Prima klub získala terestrickou, satelitní i kabelovou licenci

Stejné oprávnění má i Prima klub, jejíž licence pro celoplošné zemské digitální vysílání byla rovněž nároková. Prima k ní přišla na základě ustanovení zákona, že skupina regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s Primou, a založí společnou programovou síť pod hlavičkou jediné společnosti, a v analogu pokrývají signálem minimálně třetinu populace nebo území České republiky, má nárok na jednu licenci pro celoplošný digitální program.

MM socky3

Programovou síť regionálních televizí pod taktovkou Primy založila regionální studia sdružená ve společnosti Regio Media, vlastněná Primou. Síť pak zaštítila a o licenci žádala společnost FTV Prima, která je rovněž držitelkou licencí pro celoplošné analogové i digitální vysílání televize Prima, analogové i digitální vysílání televize Prima pro Prahu a střední Čechy a nově také licence pro digitální vysílání Primy Cool.

Prima klub se však už nevejde do multiplexu 2 a zřejmě se tedy objeví mezi televizemi v digitální síti 3, provozované společností Czech Digital Group.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.