Hlavní navigace

Z Primy Klub bude R1, o svou pozici se podělí s Cool TV

15. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 5. 2009

AKTUALIZOVÁNO Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vydala hned několik rozhodnutí o programu Prima Klub, který měl v polovině května zahájit vysílání, a dosud tak neučinil. To nejzásadnější je, že Prima Klub už nebude existovat pod tímto názvem, ale nově získal označení R1. To není v rodině televize Prima žádnou novinkou.

ČTĚTE TAKÉ: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

cif-tip-téma-foto

Jde o regionální televizní studia, která patří firmě Regio Media nebo jsou blízká Primě a sdílí s touto televizí kmitočty. Všechny mají přídomek „R1“: R1 Vysočina, R1 Lyra, R1 Dakr, R1 Vřídlo, R1 Morava, R1 Genus a R1 Zak. Další novinkou je skutečnost, že R1 (dříve Prima klub) nebude vysílat jako samostatný kanál, ale bude sdílet s Primou Cool svou pozici v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. V praxi to znamená, že v době, kdy nebude vysílat jeden program, bude vysílat druhý. Prima Klub (nyní R1) je, jak uvedla mluvčí české komerční dvojky Jana Kocová, také stále držitelem kabelové a satelitní licence.

Změna licenčních podmínek je platná do 31. prosince 2011.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.