Hlavní navigace

Nova a Prima podepíší smlouvy o zařazení do multiplexu 2 příští týden

24. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 10. 2008

Televize Barrandov je zatím jediným programem, který má týden před startem multiplexu 2 podepsanou smlouvu s jeho operátorem, Českými Radiokomunikacemi. Smlouvy s televizemi Nova a Prima, které mají rovněž vysílat v této digitální síti, firma podepíše až příští týden. Ekonomickému deníku E15 to řekl Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci ČRa.

K TÉMATU:

Smlouva s TV Barrandov platí do roku 2018. ČRa nabízela klientům také smlouvy do roku 2013, u té ale byly méně výhodné ceny za šíření signálu. Nova i Prima by měly mít v multiplexu 2 ještě svoje bonusové programy – filmový kanál Nova Cinema a regionální síť Prima klub zaměřenou na ženy. Nova Cinema ale ještě nepožádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání tzv. bonusové licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Prima klub má tuto licenci od letošního června.

ICTZ23

Televize, které s ČRa uzavřou smlouvu na zařazení dvou a více programů, dostanou podle návrhu smluv devítiprocentní slevu na poplatcích za šíření signálu. Bez slevy přijde roční poplatek za šíření jednoho programu v multiplexu 2 při plném pokrytí 99,6 procenta území České republiky (kterého dosáhne koncem roku 2011) skoro 88 milionů korun.

Zvolili jsme variantu smlouvy s indexovanými cenami. Je to pro nás finančně výhodné, řekl deníku E15 právní zástupce TV Barrandov Vladimír Kroupa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.